Panorāma

Eksperti par piketu: PCTVL vāc balsis vēlēšanām

Panorāma

Autoavārija prasa sešas dzīvības

16.marts rada galvassāpes valdības vadītājai

Cilinskis tomēr piedalīsies 16.martā pasākumos; palikšanu amatā nekomentē (20:55)

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (Nacionālā apvienība) piedalīsies Leģionāru piemiņas dienas pasākumos pie Brīvības pieminekļa, bet savu palikšanu amatā pēc tam viņš pagaidām nekomentē, ziņo LTV korespondents Andris Lācars.

Cilinskis pirmdien žurnālistiem apliecināja, ka piedalīsies 16.marta pasākumos, savukārt savu motivāciju šādai rīcībai viņš skaidros sabiedrībai 14.martā preses konferencē. Valdības vadītāja gan turpina uzsvērt, ka ministriem 16.martā pie Brīvības pieminekļa nav jābūt.

„Mums ir svarīga Eiropas partneru reakcija un viņi jautājumus kas saistīti ar nacismu tiek uztverti ļoti sāpīgi,” saka premjere Laimdota Straujuma („Vienotība”).

Cilinska partijas vadība pagaidām neatklāj kā reaģēs uz sava ministra iespējamo demisijas pieprasījumu. „Viena vai otra cilvēka piedalīšanās nemainīs ģeopolitisko situāciju. Svarīgāk kādu signālu mēs dodam sabiedrībai, vai mums ir svarīga Latvijas karavīru piemiņa,” uzsver VL-TB/LNNK līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis pagaidām nezina par faktoriem, kas šo 16. martu padarīs riskantāku nekā iepriekšējos, tomēr atgādina, ka ministrs nav vienkāršs pilsonis

Kozlovskis. „Nedomāju, ka Cilinska kunga gājiens radīs papildu draudus, taču jāskatās kā reaģēs mūs partneri un šos riskus mēs valdība sēdē izvērtēsim un valdības vadītāja pieņems lēmumu,” uzsver Kozlovskis.

Iespēju nepapildināt riskanto personu sarakstu  apsver arī nacionālās apvienības tieslietu ministre Baiba Broka (VL-TB/LNNK), kura šogad varētu atturēties no 16. marta  publiskas atzīmēšanas. „Es šogad varētu piedalīties apsveikt veterānus piemēram Lestenē, bet vēl nezinu vai varēšu ģimenes apstākļu dēļ,” norāda Broka.

Iepriekš izskanējis, ka premjeres Laimdotas Straujumas pārstāvētā partija „Vienotība” izteikusi koalīcijas partneriem brīdinājumu, ka ministri, kuri piedalīsies Leģionāru atceres dienas pasākumos Rīgas centrā, tiks atsaukti no amatiem.

Cilinskis pirmdien valdības komitejas sēdē ilgi pārrunāja ar tieslietu ministri Baibu Broku (Nacionālā apvienība) un Straujumu savu dalību pasākumos, bet žurnālistiem savu palikšanu amatā vai iespējamo atsaukšanu viņš nevēlējās komentēt.

Jau ziņots, ka „Vienotība” brīdinājusi koalīcijas partnerus - neviens no valdības ministriem 16. marta pasākumos pie Brīvības pieminekļa nepiedalīsies vai arī tiks atsaukts.  Saskaņā ar LTV rīcībā esošo informāciju, ar Cilinski, kurš regulāri piedalījies Leģionāru dienas pasākumos, jau runājusi premjere Laimdota Straujuma, aicinot šogad dalību pasākumos izlaist.

Tāpat Cilinski vēl cer pārliecināt arī drošības dienestu pārstāvji. Kā LTV ceturtdien atzina Nacionālās apvienības vadība, Cilinskis  rēķinās ar iespēju zaudēt amatu jau nākamnedēļ.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti