Pusdiena

Pusdiena 23.02.2018

Pusdiena

Tramps pēc apšaudēm ASV skolās rosinājis apbruņot skolotājus

Čigāne un Dālderis cer, ka "Vienotība" un "Kustība Par!" Saeimas vēlēšanās startēs kopā

Čigāne un Dālderis vēl cer: «Vienotība» un «Kustība «Par!»» Saeimas vēlēšanās startēs kopā

Partijas „Kustība „Par!”” pārstāvji Saeimā nepildīs partijas valdes lēmumu un neizstāsies no “Vienotības” Saeimas frakcijas, un deputāti Lolita Čigāne un Ints Dālderis vēl cer, ka „Kustība Par!” apvienosies ar “Vienotību” kopīgam startam Saeimas vēlēšanās, tādēļ pagaidām no partijas neizstājas.

ĪSUMĀ: 

  • Čigāne un Dālderis nepilda “Kustības “Par!”” lēmumu un paliek “Vienotības” frakcijā.
  • Loskutovs un Judins paliek “Vienotības” frakcijā un pamet “Kustību “Par!””.
  • Čigāne un Dālderis cer – kustība tomēr sadarbosies ar “Vienotību”.
  • Loskutovs neatbild, vai stāsies atpakaļ “Vienotībā”.
  • “Kustības “Par!””  vadītājs Pavļuts sadarbības iespēju noraida.
  • Pavļuts: Čigāne un Dālderis “nevar sēdēt uz diviem krēsliem”, izslēgšanu no partijas vēl nekomentē.
  • “Vienotības” frakcijas vadītājs apsveic deputātu lēmumu nepamest frakciju.
     

„Kustības Par!” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļtus sadarbības iespēju noraida un uzsver, ka Čigāne un Dālderis uz diviem krēsliem sēdēt nevarēšot.  

Saeimas deputāti Lolita Čigāne, Ilze Viņķele, Aleksejs Loskutovs, Ints Dālderis un Andrejs Judins no “Vienotības” izstājās pagājušā gada jūlijā, un jau rudenī piedalījās jaunās partijas „Kustība Par!” dibināšanā.

Viņķele drīz Saeimas mandātu nolika, taču pārējie četri „Kustības Par!” deputāti turpināja strādāt “Vienotības” frakcijā. Sarunas par kopīgu startu vēlēšanās starp abām partijām nevedās, tādēļ „Kustības Par!” valde lēma, ka partijas deputātiem no “Vienotības” frakcijas ir jāizstājas. Tomēr paši deputāti izvēlējušies nepildīt valdes lēmumu.

Andrejs Judins un Aleksejs Loskutovs arī paziņojuši, ka no „Kustības Par!” izstājas. Loskutovs skaidro, ka partiju pametis, jo tā negribēja vēlēšanās veidot plašu partiju apvienību.

“Tik kategoriska atteikšanās pat no pēdējā sarunu raunda ar “Vienotību”, manuprāt, nebija pareizs lēmums kontekstā ar nepieciešamību konsolidēt spēkus,” sacīja Loskutovs.

Uz jautājumu, vai Loskutovs plāno stāties atpakaļ “Vienotībā”, deputāts neatbild.

Tas pagaidām neesot aktuāli. Tāpat arī Loskutovam neesot skaidru plānu par startu nākamajās vēlēšanās. Tomēr deputāts neslēpj, ka kopš ilggadējās “Vienotības” vadītājas Solvitas Āboltiņas izslēgšanas un valdes nomaiņas „Vienotība” esot mainījusies uz labo pusi.

Tikmēr deputāti Ints Dālderis un Lolita Čigāne stāsta, ka “Vienotības” frakcijā noteikti varot paveikt vairāk, nekā esot neatkarīgi deputāti. No „Kustības Par!” Dālderis un Čigāne gan izstājušies nav. Abi vēl cer, ka „Kustība Par!” un “Vienotība” vēlēšanās startēs kopā.

“Iespējams, liela daļa no šiem sarakstiem paliks zem 5% nākamajās vēlēšanās, kas faktiski noved pie tā, ka nākamo koalīciju nav iespējams izveidot bez „Saskaņas” piedalīšanās, un es domāju, ka tā būtu diezgan liela katastrofa. Es kā valdes loceklis vēlreiz mēģināšu pārliecināt par šo lietu valdi,” sacīja Dālderis.

“Ja neizdosies, tad skatīsimies, lemsim par palikšanu,” piebilda deputāts.

Savukārt Čigāne atzina, ka “ir bijis liels prieks redzēt, ka ir tik daudz politiski ieinteresētu un aktīvu cilvēku, kas ir gribējuši pievienoties „Kustībai Par!”, šobrīd teikt, ka es esmu to vidū, kas izstājās, es vienkārši neesmu gatava”.

Čigāne arī atzina, ka “domā, ka es izmantošu iespēju startēt vēlēšanās, bet tas nav šīs dienaskārtības jautājums”. “Tā nav atgriešanās kaut kur, es vienkārši skaidri pateicu, ka es nevaru izpildīt to prasību, es uzskatu, ka man ir mandāts un pienākums strādāt  “Vienotības” frakcijā. un citādi es nevarēju rīkoties,” sacīja Čigāne.

Viņa gan atzina, ka šobrīd neapsver iespēju atkal pievienoties “Vienotībai” viņa šobrīd neizskata.   

Arī Dālderis  bilda, ka atgriešanās "Vienotībā" būtu pāri labas gaumes robežām. 

Bet jautāts, vai tā nav neizlēmība, Dālderis atbildēja: “Sauciet, kā gribat.”

„Kustības “Par!”” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts norādīja, ka valde jau pieņēmusi lēmumu veidot alternatīvu piedāvājumu vēlētājiem, noņemot jebkādu “Vienotības” ēnu un izstājoties no koalīcijas.

Čigāne un Dālderis uz diviem krēsliem sēdēt nevarēšot, uzsver Pavļuts.

“Mēs esam kā partija definējuši nepārprotami virzību uz alternatīvu politisko piedāvājumu, jaunām asinīm, jaunu pieeju politikai, tā kā es domāju, ka šī izvēle būs jāizdara agrāk vai vēlāk,” sacīja Pavļuts.

Ar deputātu rīcību “Kustība “Par!”” diskutēs tuvākajā valdes sēdē, un šobrīd Pavļuts nekomentēja iespējamo deputātu izslēgšanu no partijas. 

Pavļuts deputātu palikšanu “Vienotības” frakcijā sauc par soli uz priekšu, jo tas ieviesis skaidrību. Savukārt “Vienotības” frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri Latvijas Radio pauda gandarīju par deputātu izvēli nepamest “Vienotības” frakciju.

Politologs Ivars Ījabs, kurš šādu notikumu attīstību dēvē par likumsakarīgu, uzskata – kārtējā politiķu rokāde “Kustības “Par!”” izredzes nākamajās Saeimas vēlēšanās nevairo.

“Ja jūs paraugāties, kas ir tie ieguvumi, piemēram, Loskotovam, ja viņš paliek tādā “Kustībā “Par!” un aiziet no “Vienotības” frakcijas, ir skaidrs, ka viņa pārvēlēšanās nākamajā gadā ir gandrīz par 100% izslēgta un viņš vēl zaudē korupcijas apkarošanas apakškomisijas priekšsēdētāja amatu, tāpat kā Čigāne zaudē Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja amatu. Es domāju, ka viņi pamazām sev bruģē ceļu atpakaļ,” pieļāva politologs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt