Panorāma

Vai Civillikuma grozījumi apdraud aizbildnību?

Panorāma

Krievijas vēstnieks: Ukrainā varētu ievest miera uzturētājus

Bijusī deputāte pārmet plaģiātismu

Čepāne pārmet Dzanuškānam neatļautu savu darbu izmantošanu RD pētījumā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Zagtu mantu nedrīkst dāvināt - tā saka Latvijas Universitātes profesore Ilma Čepāne. Viņa Rīgas mēra padomnieka pētījumā atklājusi vairākus savus darbus, kuri izmantoti bez atsaucēm. Savukārt pētījuma autors nolēmis darbu dāvināt domei un atmaksāt par to saņemtos 35 000 eiro.

Rīgas domes bez konkursa pasūtītais pētījums  advokātu birojam "Dzanuškāns & partneri"  "Teritorijas plānojuma pārvaldības sistēmas izstrāde - īpašumtiesību aprobežojumi un kompensējošie mehānismi" 100 lappušu garumā raisīja sabiedrībā plašu rezonansi un arī aizdomas par plaģiātismu. Čepāne saskatījusi vairāku savu darbu izmantošanu, turklāt dažiem no tiem nav atsauces.

Čepāne sagatavoto darbu vērtē kritiski un norāda, ka students par tādu pētījumu labu atzīmi nevarētu saņemt.

"Es, no vienas puses, esmu pagodināta, taču, no otras puses, nelaime tā, ka darbs ir bez jebkādas analīzes. Darbs ir kompilācija ar zināmām plaģiātisma pazīmēm. Viena mana publikācija, piemēram, ir izmantota bez jebkādas analīzes, atsaucoties uz sen vairs spēkā neesošiem normatīvajiem aktiem. Tādu darbu nevajadzētu ne dāvināt, ne arī pieņemt," sacīja Čepāne.

Tikmēr,  lai novērstu jebkādas iespējamas spekulācijas par ētikas normu pārkāpumiem, Dzanuškāns nolēmis atmaksāt Rīgas domes Attīstības departamentam visus 35 000 eiro, kas saņemti par teritorijas plānojuma pārvaldības pētījumu, kuru sākotnēji pašvaldība kavējās publiskot. Departaments varēs izmantot šo pētījumu darba vajadzībām, kam tas ticis pasūtīts.

Rīgas dome dāsnu līgumu Ušakova padomniekam advokātam Jānim Dzanuškānam izgādājusi bez atklāta iepirkuma. Sākotnēji pētījums arī nebija publiski pieejams, taču vēlāk pašvaldība to publiskoja un skaidroja, ka uzreiz to nevarēja publiskot, jo pētījums saturēja sensitīvus datus. Pēc tam gan tika konstatēts, ka "pētījumā" iekļautas no dažādiem interneta resursiem izkopētas likumu normas, gatavi tiesu spriedumi un ārvalstu normatīvie akti. Pētījumā nav secinājumu un ieteikumu, kā ar teritorijas plānošanu strādāt Rīgas domei.

Vēlāk Latvijas Televīzija atklāja, ka pašvaldības Stratēģijas uzraudzības sistēmas mājaslapā atrodami simtiem pēdējos gados veikti pētījumi, starp kuriem daži arī teju simt tūkstošu vērtībā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti