Centrā «Ziedkalne» miris aprūpējamais; nāves apstākļus noskaidro mediķi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiālē "Ziedkalne" Jelgavas novada Vilces pagastā brīvdienās miris aprūpējamais, kura nāves apstākļi tiek noskaidroti.

Policija pagaidām šādu nāves gadījumu neizmeklē, aģentūrai LETA apliecināja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka palīdze Ieva Sietniece.

VSAC "Zemgale" direktors Ilgonis Leišavnieks aģentūrai LETA skaidroja, ka VP par šo nāves gadījumu nav informēta, jo ir aizdomas, ka aprūpējamā nāve varētu būt saistīta ar veselības problēmām un pagaidām nav konstatētas likumpārkāpuma pazīmes.

Nāves apstākļus skaidro mediķi. Ģimenes ārste, kas konstatēja aprūpējamā nāvi, pati nozīmējusi medicīnisko ekspertīzi, lai noskaidrotu nāves cēloni un apstākļus. Kamēr tas nav noskaidrots, iestāde sīkāk nekomentē šīs nāves gadījumu, informēja Leišavnieks.

Viņš apstiprināja, ka 43 gadus vecs filiāles "Ziedkalne" aprūpējamais svētdien, 4.janvārī, atrasts miris savā gultā. Tāpat VSAC "Zemgale" vadībai pagaidām nav sūdzību vai aizdomu par filiāles personāla rīcību.

Leišavnieks informēja, ka agrāk atstādinātā filiāles vadītāja Aija Petuhova, kura 2013.gadā tika atstādināta uz dienesta pārbaudes laiku citu sūdzību dēļ, tikusi atjaunota amatā un patlaban turpina vadīt aprūpes centra filiāli, un par viņas darbu sūdzību neesot.

VSAC "Zemgale" filiāles "Ziedkalne" vadītāja apstiprināja vien nāves gadījumu, taču, atsaucoties uz personas informācijas aizsardzību, sīkāk šo gadījumu nekomentēja, iesakot sazināties ar VSAC direktoru.

Gan Leišavnieks, gan Petuhova nekomentēja portāla "Delfi" rīcībā esošo informāciju par to, ka aprūpējamais pirms nāves, iespējams, bijis stiprā alkohola reibumā. Viņi šo informāciju ne apstiprināja, ne noliedza.

VSAC "Zemgale" visās filiālēs kopā gadā nomirst aptuveni 35 iemītnieki, aģentūrai LETA pastāstīja Leišavnieks.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, VSAC "Zemgale" filiālē "Ziedkalne" agrāk jau notikuši dažādi negadījumi, ieskaitot konfliktsituācijas personāla starpā, no kuriem dažos informācija par pārkāpumiem nav apstiprinājusies, bet dažos veikta izmeklēšana vai rit tiesvedība.

2014.gada jūnijā Labklājības ministrija (LM) un VSAC "Zemgale" pārstāvji vienojušies par plānu situācijas uzlabošanai centra filiālē "Ziedkalni", tostarp par neatkarīgu ekspertu piesaistīšanu psihosociālās situācijas normalizēšanai filiālē, kā arī apmācību par dzimumaudzināšanu un vardarbības profilakses veikšanu.

VSAC "Zemgale" vadītājs Leišavnieks aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka centra darbinieki ir satraukti par viņu negatīvo atspoguļojumu publiskajā vidē, tāpēc ir jāstrādā pie darba vides, noskaņojuma uzlabošanas. Viņš teica, ka centra administrācijas speciālisti dosies uz "Ziedkalnes" filiāli reizi nedēļā, lai palīdzētu tās darbiniekiem risināt minētos jautājumus.

Patlaban VSAC "Zemgale" ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde. Tā filiāle "Ziedkalne" atrodas Jelgavas novadā, Vilces pagastā.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem - pirmās un otrās grupas invalīdiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti