Sadaļas Sadaļas

Ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits pērn pieauga piecās ES valstīs, tostarp Latvijā

Ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits 2020. gadā pieauga piecās Eiropa Savienības (ES) dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, liecina Eiropas Komisijas (EK) publicētie provizoriskie dati par 2020. gadā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušajiem.

EK pārstāvniecībā Latvijā informēja, ka tiek lēsts, ka pagājušajā gadā ceļu satiksmes negadījumos ES bojā gājuši kopumā 18 800 cilvēki, proti, par 17% mazāk nekā 2019. gadā, un tas ir gada laikā vēl nepieredzēts samazinājums. Tas nozīmē, ka 2020. gadā uz ES ceļiem dzīvību zaudēja gandrīz par 4000 mazāk cilvēku nekā 2019. gadā.

Satiksmes apjoma samazināšanās Covid-19 pandēmijas rezultātā nepārprotami, lai arī neizmērāmi, ir ietekmējusi ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaitu, skaidroja EK.

Iepriekšējā desmitgadē no 2010. līdz 2020. gadam ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits krities par 36%.

"Tātad jāsecina, ka attiecīgajai desmitgadei noteiktais mērķrādītājs — bojāgājušo skaitu samazināt par 50% — netika sasniegts.

Tomēr ES, kur ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudējuši 42 cilvēki uz 1 miljonu iedzīvotāju, joprojām ir pasaulē visdrošākie ceļi. Salīdzinājumam jānorāda, ka pasaules vidējais rādītājs pārsniedz 180," norādīja EK.

Mērķrādītāju pārsniedza tikai Grieķija (54%), un tai seko Horvātija (44%), Spānija (44 %), Portugāle (43%), Itālija (42%) un Slovēnija (42 %). Kopumā deviņas dalībvalstis reģistrējušas samazinājumu par 40% vai vairāk.

Latvijā no 2010. līdz 2020. gadā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits sarucis par 35%, Igaunijā — 24%, bet Lietuvā — 41%.

Provizoriskie dati liecina, ka 18 dalībvalstīs 2020. gadā reģistrēts mazākais ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits, kāds jebkad ir bijis. ES mērogā šis skaits samazinājies vidēji par 17% salīdzinājumā ar 2019. gadu. Tomēr samazinājums nebūt nav bijis vienāds, un vislielākais samazinājums (par 20% vai vairāk) vērojams Beļģijā, Bulgārijā, Dānijā, Spānijā, Francijā, Horvātijā, Itālijā, Ungārijā, Maltā un Slovēnijā.

Turpretī piecās dalībvalstīs – Igaunijā, Īrijā, Latvijā, Luksemburgā un Somijā – reģistrēts bojāgājušo skaita palielinājums.

Latvijā ceļu satiksmes negadījumos bojāgājušo skaits pērn, salīdzinot ar 2019. gadu, pieauga par 7%, Īrijā — par 6%, Igaunijā — 15%, Luksemburgā  — 18%, Somijā — 4%, liecina EK dati.

Vienlaikus EK pārstāvniecībā Latvijā atzīmē, ka mazās valstīs šim rādītājam ir tendence gadu gaitā svārstīties.

Lai gan līdz šim nepieredzētā situācija 2020. gadā izraisīja dažas izmaiņas valstu bojāgājušo skaita rādītājos, visdrošākie ceļi joprojām ir Zviedrijā (18 bojāgājušie uz 1 miljonu iedzīvotāju), savukārt Rumānija ziņoja par visaugstāko rādītāju 2020. gadā (85 bojāgājušie uz 1 miljonu iedzīvotāju). ES vidējais rādītājs bija 42 bojāgājušie uz 1 miljonu iedzīvotāju.

Lihtenšteinā 2020. gadā ceļu satiksmē gāja bojā viens cilvēks, savukārt 2010. un 2019. gadā — neviens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt