Čekas maisus neatvērs vēl 30 gadus

Saeima ceturtdien nodeva izskatīšanai komisijās likuma grozījumus, kas paredz par 30 gadiem pagarināt personas sadarbības fakta ar VDK konstatēšanas noilguma termiņu, kā arī vēl 30 gadus nepubliskot čekas maisus un atstāt tos Satversmes aizsardzības biroja rīcībā.

Par konkrētu gadu skaitu, cik ilgi čekas maisus neatvērt, vēl notiks diskusijas. Saeimas  Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP) norāda, ka vēlas, lai tiktu noteikts 50 gadu termiņš no likuma grozījumu pieņemšanas dienas, lai šis nosacījums attiektos uz visu cilvēka mūžu. Kopā ar pašlaik noteiktajiem 20 gadiem tie veidotu 70 gadu ierobežojumu.

Tiek lēsts, ka ar VDK sadarbojušies 25 000 cilvēku, taču Latvijas rīcībā ir informācija tikai par 4500 personām, norādīja Zatlers. Cilvēki, kas ir čekas maisos, ir samierinājušies ar šiem ierobežojumiem un pat netuvojas amatiem, kuros teorētiski būtu iespēja kaitēt Latvijai. Par to liecinot fakts, ka pēdējā laikā neviens nav vērsies tiesā ar prasību pierādīt viņu saistību ar VDK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti