Pusdiena

Pusdiena 26.07.2016

Pusdiena

Klintoni oficiāli izvirza ASV prezidenta amatam

Carnikavas domes opozīcija prasa trīs uzdevumu izpildi; apdomāšot varas maiņu

Carnikavas domes opozīcija prasa trīs uzdevumu izpildi; apdomāšot varas maiņu

Pēc nedēļas nākamtrešdien, 3.augustā, Carnikavas domē sasaukta kārtējā sēde, lai turpinātu lemt par pagājušajā nedēļā pēkšņi pārtrauktās sēdes jautājumiem. Deputāti bija izskatījuši tikai četrus no 15 darba kārtības punktiem, kad sanāksmi pameta visi septiņi opozīcijas deputāti, tādējādi paralizējot tālāko sēdes gaitu. Līdz nākamajai domei pašvaldības vadībai likts izpildīt trīs uzdevumus. Opozīcija norāda, ka varas maiņa nav tās interesēs, tomēr atzīst, ka domes vadības darbu vērtēs.

Varas maiņu Carnikavas novads kopš pērnā gada nogales piedzīvojis divkārt. Decembra vidū ar dažu koalīcijas deputātu atbalstu atstādināja domes priekšsēdētāju «zaļzemnieci» Daigu Jurēvicu, viņas vietā ieceļot skaļāko opozicionāru Imantu Krastiņu no Latvijas Reģionu apvienības.

Viņš Jurēvicai pārmeta nekvalitatīvi sagatavotu budžetu un vienpersonisku lēmumu pieņemšanu. Krastiņš gan amatā pabija tikai mēnesi, un par Carnikavas vadītāju atkal kļuva Jurēvica. Tagad varas stabilitāte atkal sāk ļodzīties, liecina notikumi pēdējā domes sēdē.

Opozīcijai nepatīk, ka koalīcija to ignorē. "Jau ziemā sliktās darba kvalitātes dēļ domes prieksšēdētāja tika atstādināta no darba. Toreiz viņa solīja, ka ir mācījusies no kļūdām un būs lieli uzlabojumi, bet tagad mēs jūtam, ka diemžēl lietas ir kļuvušas vēl sliktākas.  Taču ar uzstādījumu, dodot iespēju domes priekšsēdētājai uzlabot savu darbu, mēs viņai devām trīs priekšlikumus," stāsta Krastiņš.

Pirmkārt, opozīcija prasa ieklausīties domes komiteju lemtajā un pēc divu gadu kavēšanās izstrādāt vietējās skolas attīstības plānu, jo citādi nevarot izmantot Eiropas Savienības (ES) un valsts naudu izglītības iestāžu uzlabošanai. Otrkārt, esot jābeidz diskriminēt pašu darbiniekus, tādējādi problemātisku padarot pašvaldības darbu un radot desmitiem tūkstošu zaudējumus tiesvedībās. Treškārt, kā stāsta Krastiņš, nedrīkstot kavēt Eiropas naudas piesaisti. Viņaprāt, naudas piešķiršana kādas laivu piestātnes izveidei kavējas tikai tāpēc, ka viens no biedrības valdes locekļiem ir opozīcijā esošs deputāts. Vaicāts, vai prasīs Jurēvicas atkāpšanos, viņš atbildēja:

"Mēs skatīsimies, kā viņai ies nākamajā sēdē. Pēc tam arī vērtēsim, cik viņa ir efektīva kā domes vadītāja."

Jurēvica skaidro - pārtraukt domes sēdi opozīcijai izdevies tikai tāpēc, ka astotais koalīcijas deputāts tobrīd atradies sporta sacensībās ārpus valsts. "Domes stabilitāte šobrīd nav apdraudēta. Mums koalīcijas pozīcija - opozīcija ir 7 pret 8... Protams, ka tādas akcijas un brīnumi ir iespējami. Nav nekas unikāls. Ne mēs pirmie, ne pēdējie. Tās ir emocijas, jo viņi domā savādāk par atsevišķiem jautājumiem.

Manuprāt, tas ir diezgan bērnišķīgi, jo ir jāspēj pacelties pāri atšķirīgiem viedokļiem un jāspēj ieklausīties otrā, pat ja otra viedoklis nav pa prātam," norāda Jurēvica.

Tādēļ pārtrauktās domes turpinājums plānots 3. augustā, kad būs atgriezies koalīcijas deputāts. Jurēvica uzsver, ka nav iemesla izpildīt opozīcijas prasību atbrīvot Carnikavas pamatskolas direktoru tikai tāpēc, ka četru skolēnu vecāki ir uzrakstījuši sūdzības.

Savukārt pašvaldības zemes bezmaksas nodošana biedrībai, ko vada opozīcijas deputāts, būtu gan nonākšana interešu konfliktā, gan «parakstīšanās uz kaķi maisā», jo biedrība neesot spējusi argumentēt, kā laivu piestātni izveidos. Turklāt domei pašai esot plāni piestātni attīstīt.

Domnieku domstarpības Jurēvica skaidro ar priekšvēlēšanu laika sākšanos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti