Panorāma

Nedēļa «Panorāmas» videoarhīvos

Panorāma

Vilcināšanās dēļ apdraudēts «Rail Baltica» projekts

Būvnieki sola darbus pabeigt līdz augusta beigām

Būvnieki darbus Rīgas ielās sola pabeigt līdz augusta beigām (precizēts)

Jau nākamnedēļ sāksies jaunais mācību gads un daudziem beigsies atvaļinājums. Tas nozīmē, ka intensīvāka kļūs arī satiksme Rīgas ielās. Šonedēļ varēja novērot, ka Brīvības un Lāčplēša ielā nakts stundās, darbi norit ļoti intensīvi. Satiksmes departaments skaidro, ka pagaidām nav pamata šaubīties par darbu kvalitāti. Būvnieki sola pamatdarbus Brīvības ielā pabeigt, kā solīts, 31.augustā.

Precizēta ziņa - darbus Barona ielā neveic uzņēmums "Igate", kā ziņots iepriekš.

Novērst defektus Krišjāņa Barona ielā līdz 31.augustam, kā arī pabeigt ietves no Raiņa bulvāra līdz Elizabetes ielai apsolījusi akciju sabiedrība "Ceļu pārvalde", nevis "Igate", kā svētdien tika minēts “Panorāmas” sižetā. Uzņēmums “Igate” remontē Lāčplēša ielas posmus. Arī šis uzņēmums sola līdz noteiktajam termiņam pabeigt iesāktos darbus.  

Svētdien ap pusdienas laiku strādniekus un tehniku nekur nemana.  Brīvības iela aiz Gaisa tilta noklāta ar svaigu asfalta segumu. Daudzviet zigzagveida satiksmes ierobežojumi noņemti. Automašīnas, kā izbaudot iegūto brīvību, traucas ar lielāku ātrumu, nekā atļautie 30 kilometri stundā. Būvnieki, tuvojoties darbu beigu termiņam, acīmredzami saspringuši. Septembris arī ir pēdējais mēnesis, kad sezona atļauj veikt asfaltēšanas darbus.     

Būvuzņēmuma “Binders” projekta vadītājs Armands Vēveris stāsta, ka galvenie darbi uz Brīvības ielas norit naktī, kad ir mazāka satiksme. Tas gan attiecas tikai uz Brīvības ielas braucamo daļu. Kā novēroja Latvijas Televīzija, ietves ne naktī no sestdienas uz svētdienu, ne arī svētdien netiek labotas.

Līdz 31.augustam, tas ir nākamās nedēļas trešdienai, būvnieki solījuši pabeigt Brīvības ielas braucamo daļu – noklāt ar asfaltu. Joslu sazīmēšana prasīs nedaudz vairāk laika. Ietvju un apmaļu beigu termiņš ir septembra sākums.  

"Ir tā, kā ir. Ziemā nevaram likt asfaltu, septembris ir pēdējais mēnesis, kad varam kvalitatīvi uzklāt asfaltu. Darbi tiešām jābeidz laicīgi," sacīja Vēveris.

Rīgas domes satiksmes departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins saka, ka pagaidām nav pamata apšaubīt veikto būvdarbu kvalitāti. Tā tiekot pārbaudīta regulāri un trūkumi, ja tādi būs, garantijas laikā būvniekiem būs jānovērš.

Jāpiebilst, ka Brīvības ielā tiek mainīta tikai ielas virskārta. Tomēr, ja galvenajā galvaspilsētas artērijā vērojams saspringums pirms gaidāmajiem termiņiem, tad Barona ielā valda klusums. Gan naktī no sestdienas uz svētdienu, gan arī svētdien. Bruģakmeņi kaudzēs gaida strādniekus. Tie ir dažādos toņos.

"Sitiet mani, krāsa ir mana," saka Barona ielas arhitekte Helēna Gūtmane. Tieši viņa ir ielas vizuālā izskata autore. Ilgi meklējuši kompromisu starp vēsturisko un mūsdienīgo. Arhitekte apzināti izvēlējusies priecīgākus rakstus Barona ielas bruģim. "Pelēkais ir miris, tas ir depresīvi. Gribam, lai Rīga būtu košāka," viņa saka.

Būvnieki jau vairākkārt skaidrojuši, ka Barona ielas remonts ieildzis, jo paralēli nācies labot komunikācijas. Nākamnedēļ, Rīgas domes sēdē plānots lemt par Rīgas domes Satiksmes departamenta vadītāja Vitālija Reinbaha atstādināšanu. Šo lēmumu Rīgas domes vadība pēc sabiedrības spiediena un ieilgušajiem termiņiem bija spiests pieņemt augusta vidū.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt