Burovs: Pūces lēmums rosināt Rīgas domes atlaišanu ir centieni novērst uzmanību no novadu reformas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pašvaldību ministra Jura Pūces ("Attīstībai/Par!") lēmums rosināt Rīgas domes (RD) atlaišanu ir saistīts ar centieniem novērst uzmanību no administratīvi teritoriālās reformas un mediķu neapmierinātību ar valdošās koalīcijas darbu, intervijā Latvijas Televīzijai sacīja galvaspilsētas mērs Oļegs Burovs ("Gods kalpot Rīgai" (GKR)).

Burovs uzsvēra, ka Pūce sniedzis "politiskās demagoģijas" paraugstundu. "Lēmums ir politisks. Tas, kādā steigā tika virzītas izmaiņas likumā [par Rīgas domes darbu] to apliecina. Rīgā atkritumu krīzes nav. Varbūt ir krīze saistībā ar teritoriālo reformu. Varbūt ministrs grib atgriezt uzticību [valdības darbam]. Rīgā nav [atkritumu] krīzes. Nav atkritumu kaudžu pie mājām. Ministram vajag padomāt, kas notiek Latvijā. Novēršam uzmanību no [novadu] reformas, no mediķiem, kas pulcējas pie Saeimas," teica Burovs.

Rīgas mērs uzsvēra, ka ir gatavs ārkārtas domes vēlēšanām un uz notiekošo jāraugās kā uz iespēju saņemt rīdzinieku atbalstu. "Iespējams, beigās būsim pateicīgi Pūces kungam par pieņemto lēmumu," uzsvēra Burovs. Viņš arī norādīja, ka ārkārtas vēlēšanās GKR plāno startēt atsevišķi no "Saskaņas". "Mēs parādījām, ka neesam "Saskaņas" satelīti. Tas, ko mēs apsolīsim izdarīt, nebūs populisms un tukši solījumi. Galvenais, lai tiktu izveidota komanda, kas var nostrādāt visus piecus gadus," sacīja Burovs.

KONTEKSTS:

Pūce rosina Rīgas domes atlaišanu. Gala lēmums būs jāpieņem Saeimai. Pūce preses konferencē skaidroja, ka ministrija skrupulozi vērtēja Rīgas domes rīcību, organizējot atkritumu apsaimniekošanu pašvaldībā. VARAM konstatēja, ka vairākkārtēji un sistemātiski izdarīti pārkāpumi, un par to domes priekšsēdētājam prasīja paskaidrojumus, kas ministrijā ir izvērtēti.

Ministrijas ieskatā Rīgas dome neveica nekādas darbības trīs mēnešu laikā, kamēr izsludināta ārkārtējā situācija, lai izvēlētos atbilstošus atkritumu apsaimniekotājus. Taču trīs mēneši esot bijis pietiekošs laiks – pārliecināts Pūce.

Pēdējā no Rīgas domes vēstulēm esot skaidrots, kāpēc nav jāgroza attiecīgi noteikumi atkritumu apsaimniekošanā. Ministrija tam nepiekrīt. VARAM konstatēja, ka Rīgas dome nav veikusi efektīvas darbības, lai nodrošinātu atkritumu apsaimniekošanu.

Izvērtējot pārkāpumus, VARAM secināja, ka ir pamats rosināt Rīgas domes atlaišanu. Ministrijā secināts, ka domes rīcība ir ne tikai nelikumīga, bet arī neveicina iedzīvotāju uzticību, sacīja politiķis. Līdz ar to Pūce sagatavojis likumprojektu Rīgas domes atlaišanai, un tas tiks izsūtīts saskaņošanai ar vairākām ministrijām.

Vēlēšanu rezultāti

Provizoriskie rezultāti, CVK dati no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

Provizoriskais mandātu sadalījums

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 156 iecirkņiem no 156

Dati: CVK. Atjaunots: 30.08. 10:11

18 vietas Attīstībai/Par!, "PROGRESĪVIE"
12 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
10 vietas Jaunā VIENOTĪBA
7 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK", Latvijas Reģionu Apvienība
5 vietas Partija "Gods kalpot Rīgai"
4 vietas Jaunā konservatīvā partija
4 vietas "Latvijas Krievu savienība"
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti