Burovs: Problēmu ar Mežaparka estrādes būvniekiem nebūs, jo viņi jau pārbaudīti citos objektos

Mežaparka estrādē Rīgā parakstīs līgumu par estrādes pirmās kārtas pārbūvi. Rīgas domes Īpašuma departamenta (RDĪD) direktors Oļegs Burovs pauda pārliecību, ka būvniekiem izdosies iekļauties termiņā, jo viņi jau ir pārbaudīti citos objektos. Tikmēr dziesmu svētku  rīkotāji neslēpj bažas par iekļaušanos termiņos.

Rīgas domes Īpašuma departamenta izsludinātajā iepirkumā uzvarēja pilnsabiedrība „LNK, RERE”, kurā ietilpst SIA "ReRe būve", SIA "LNK Construction" un akciju sabiedrība "LNK Industries". Būvnieki apņēmušies veikt darbus par 26,7 miljoniem eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (kopējā līguma vērtība ir 33 miljoni eiro), kas par septiņiem miljoniem eiro pārsniedz iepriekš sastādīto kontroltāmi.

Mežaparka estrādes rekonstrukcijas pirmā kārta paredz pārbūvēt un paplašināt skatītāju zonu. Darbi jāpabeidz līdz nākamā gada jūnijam.

„LNK ir zināmi ar to, ka termiņos paspēja realizēt arī LU Dabaszinātņu kompleksa ēku Torņakalnā. Un tie cilvēki, kas ir norādīti [kā projekta atbildīgie], ir tiešām labi būvdarbu vadītāji un projektu vadītāji. No „RERE” ir paredzēts Valdis Koks, kurš mums ir zināms kā atbildīgais par Nacionālo bibliotēku un vēlāk arī Nacionālo mākslas muzeju. Kā projektu vadītājs nozīmēts arī Sergejs Komarovs.

Pēc savas pieredzes es ceru un faktiski esmu pārliecināts, ka problēmu būvniecības laikā ar tādiem būvniekiem nebūs, jo viņi ir pārbaudīti uz citiem objektiem. (..)

Mēs darām visu, lai pēc iespējas ātrāk saņemtu visas nepieciešamās būvatļaujas un sāktu darbu norādītajā termiņā – uz 1.maiju,” sacīja Burovs.

Rīgas domes Īpašuma departamenta direktors Oļegs Burovs

  Būvēt plānots sākt jau tuvākajās nedēļās. Pēc 14 mēnešiem Mežaparka Lielajā estrādē skatītāju zonai jābūt pilnībā pārbūvētai un par 7 tūkstošiem vietu ietilpīgākai. 

  “Mēs esam daudz veikuši priekšizpēti un plānošanu, un ir skaidrs, ka ir gan agrāk jāsāk atsevišķus darbus un arī ilgāk jāveic šie darbi. Tātad principā tas ir kaut kāds pusotru maiņu darbs, un atkarībā no tehnoloģiskajiem apstākļiem, bet tas ir izdarāms, tas ir saspringts termiņš,” saka SIA “RERE būve” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

  Būvnieki neizslēdz, ka rekonstrukcijas laikā var mainīties projekta jau tā samilzušās izmaksas. 

  Sākotnēji publiski izskanēja, ka pirmās kārtas rekonstrukcija varētu izmaksāt 18 miljonus eiro, pēc projekta izstrādes tie jau bija 23 miljoni, taču konkursa piedāvājumi pārspēja arī šo summu. 

  Svētku rīkotāji neslēpj, ka bažas par iekļaušanos termiņos nav pagaisušas, bet grib būt optimisti. “Līdz šim mēs tikāmies Vecrīgā, Rīgas domes Īpašuma departamentā uz iknedēļas sanāksmēm un tagad, uzsākoties būvniecībai, mēs tiksimies šeit, estrādē, kur arī ir iespēja acīmredzami sekot līdzi, kā notiek pārmaiņas estrādē,” saka Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

  Pēc simtgades Dziesmu svētkiem konkursā meklēs būvnieku otrajai estrādes pārbūves daļai, tā būs dārgāka nekā pirmā. Un tas nozīmē, ka kopumā estrādes rekonstrukcija varētu  izmaksāt vairāk nekā 60 miljonus eiro. 

  Mežaparka estrādes pārbūves otro kārtu – pašas estrādes rekonstrukciju, izveidojot to kupola formā – plānots sākt pēc 2018.gada dziesmu svētkiem un pabeigt līdz 2020.gadam. Ņemot vērā, ka jau pirmās kārtas pārbūves līgums par septiņiem miljoniem eiro pārsniedz iepriekš sastādīto kontroltāmi, RDĪD paredz, ka visas estrādes rekonstrukcija kopumā izmaksās vairāk par ieplānotajiem 45 miljoniem eiro, ko Rīgas dome aizņēmās Valsts kasē.

  Estrādes pārbūves projekta autori ir arhitekti „Mailītis AIIM” un Jura Pogas arhitektu birojs.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti