Panorāma

Ziemeļkurzemes reģionālajai slimnīcai norauj jumtu

Panorāma

Irākiešu bērni latviešu skolā

Kam tērēs aizsardzības budžetu?

Budžets 2016: Kam tērēs aizsardzības nozares naudu

Nākamā gada valsts budžets ir valsts drošības budžets - tas izskanējis no vairākām amatpersonām. Aizsardzībai 2016.gadā atvēlēts gandrīz divas reizes vairāk naudas nekā šogad.

Šogad aizsardzības budžets ir 257 miljoni eiro, bet 2016.gadā būs – 367 miljoni eiro jeb  par 43 procentiem vairāk. Aizsardzībai iedalītie 367 miljoni sedz arī dažādas ikgadējas tehniskas un uzturēšanas izmaksas. Taču tā būs iespēja arī investēt Latvijas aizsardzības sistēmā un nozares darbinieku prasmēs.

 Aizsardzības ministrija atsakās izpaust, cik liela daļa no šiem 367 miljoniem eiro tiks atvēlēti ilgtermiņa projektiem. Taču atklāj aptuveni procentuālo sadalījumu.

Nopietnākās investīcijas plānotas izlūkošanai, gaisa telpas novērošanai un pretgaisa aizsardzībai – tiks iegādāti un uzstādīti gaisa telpas novērošanas sensori un radari, individuālā pretgaisa aizsardzības sistēma un ieroči.

 Tāpat nozīmīgi ieguldījumi gaidāmi sauszemes spēku mehanizācijā. Mūsu spēkus papildinās 123 bruņumašīnas un dažāda tipa ieroči.

Zem “uzņemošās valsts atbalsta” slēpjas infrastruktūra, kas nepieciešama sabiedroto spēku uzņemšanai – kazarmas, karavīru pagaidu nometne un poligona attīstīšana.

 Gana būtiski līdzekļi nākamā gada budžetā iedalīti arī Zemessardzes stiprināšanai. Viņiem finansējums nākamgad aug par 20 procentiem salīdzinājumā ar šo gadu.

Zemessardzes komandieris, brigādes ģenerālis Leonīds Kalniņš pastāstīja, ka gandrīz 70% tiks novirzītu, lai iegādātos jaunu individuālo ekipējumu, kolektīvo ekipējumu, bruņojumu, rezerves daļas, 25% ir tiešie apmācību izdevumi - tā ir degviela, ēdināšana, mazliet kancelejas precēm. Pārējie 5-7% ir uzturēšanas izdevumi.

Aizsardzības budžets – 367 miljoni eiro – ir 1,4% no iekšzemes kopprodukta. Tas ir būtisks solis pretim mērķim 2018.gadā beidzot izpildīt NATO prasību, proti, ka dalībvalstu aizsardzības budžetiem jāsasniedz vismaz 2% no iekšzemes kopprodukta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti