Dienas ziņas

Ar Lielbritānijas valdības atbalstu izveido uzņēmumu

Dienas ziņas

Tērvetē atdzimst senais Labrenča tirgus

Brocēnos aizvadīts NVO festivāls

Brocēnos aizvadīts NVO ideju festivāls

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Saldus un Brocēnu novados ir aptuveni 390 nevalstisko organizāciju. Lai rosinātu tās vairāk savstarpēji sadarboties un uzlabotu zināšanas finansējuma piesaistē, biedrība „Mantinieki” īstenoja projektu. Nu tas noslēdzies, un noslēguma pasākumā – ideju festivālā – pēc jaunām ierosmēm varēja smelties gan pašas biedrības, gan brīvprātīgie palīgi, gan citi interesenti.  

Tie, kas iegriezās Brocēnu novada kultūras un izglītības centrā notiekošajā nevalstisko organizāciju festivālā, mājās devās ar pašdarinātām rotaslietām un aksesuāriem, apgleznotiem priekšmetiem, pašu veidotām koka mašīnām, pildspalvām un citiem darinājumiem.

Kopumā te bija 40 radošo darbnīcu, kurās savas prasmes rādīja gan biedrības, gan brīvprātīgie palīgi, un katras paaudzes cilvēks te atrada ko sev interesantu.

Šis ideju tirdziņš bija noslēdzošais pasākums  projektam Brocēnu un Saldus novadu nevalstisko organizāciju sadarbība un attīstība. Līdz tam dalībnieki smēlās pieredzi dažādās biedrībās Rīgā, mācījās, kā piesaistīt sponsorus un izmantot sociālos tīklus.

Šādu iespēju visiem bija sarūpējusi biedrība “Mantinieki”, piesaistot līdzekļus no Sabiedrības integrācijas fonda.

“Doma tāda - Brocēnu un Saldus novadu biedrības aktivizēt, sadraudzināt, jo katrs ir pa savam, tāpēc gribējās viņus savest kopā,” stāstīja projekta vadītāja Inta Svaža.

Dace Rožkalne no Kursīšu biedrības “KABata” atzina, ka visvairāk noderēs iegūtās radošās idejas.

Biedrības „Puķuzirnis  Z” pārstāve no Zirņu pagasta Agrita Rimkus piebilda, ka “bija arī par interneta apmācību, par interneta lapām, kas jauniešiem pats par sevi saprotams, bet mana gadagājuma cilvēkiem vajag pamācīties”.

Šī bija reize, kad arī brīvprātīgie palīgi varēja nolūkot biedrības, ar kurām vēlas sadarboties.

Brocēnu novada brīvprātīgā darba veicēja Signija Štrāla stāstīja: “Man likās, ka man ir divas kreisās rokas un es neko radošu neprotu, brīvprātīgais darbs un jauniešu centrs licis saprast, ka ir citādāk, var iet un plānot”.

Saldus un Brocēnu novados kopā ir teju 390 biedrību, projektā piedalījās ap 40.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti