Dienas ziņas

Kūlas ugunsgrēki vēršas plašumā

Dienas ziņas

Satversmes tiesa vērtē izglītības reformu

Brīvkrānus Rēzeknē aprīko ar atslēgām

Brīvi pieejamos ūdens pumpjus Rēzeknē aprīko ar atslēgām

Jau aptuveni mēnesi Rēzeknē brīvi pieejamie ūdens pumpji tiek aprīkoti ar speciālām slēdzenēm, kuru atslēgas izsniedz tikai tiem iedzīvotājiem, kuri noslēguši līgumu ar uzņēmumu "Rēzeknes ūdens". Mērķis esot mudināt pilsētnieku mājsaimniecības pieslēgt centralizētajai kanalizācijas sistēmai, kā arī mazināt ūdens zudumus, kas pēdējos gados sasnieguši trešdaļu no kopējā paceltā ūdens daudzuma.

Rēzeknes pilsētā patlaban ir vairāk nekā 30 brīvi pieejami ūdens pumpji, no tiem ar atslēgām aprīkoti jau 11. Viens no iemesliem atslēgu uzlikšanai ir mazināt ūdens zagšanu, kas veicina lielus ūdens zudumus. Ūdens zudumu mazināšanu pieprasa sabiedrisko pakalpojumu regulators, un šāds mērķis iekļauts arī uzņēmuma "Rēzeknes ūdens" stratēģijā.

"Zudumi ir katru gadu mums apmēram 30% no paceltā ūdens, un tas ir liels cipars, kurš gulst uz tarifu, kuru apmaksā tie ļaudis, kuri maksā par ūdeni,"

stāstīja "Rēzeknes ūdens" tehniskais direktors Rolands Duncāns.

Pašlaik līgumi ir noslēgti ar aptuveni 80 iedzīvotājiem, kuru mājvietu tuvumā atrodas ūdens pumpji, taču katrs sestais nemaksā par patērēto ūdeni. Noteiktā maksa ir mazliet vairāk nekā viens eiro, un daudziem parāds mērāms vairākos simtos. Teju visi pilsētas ielās uzrunātie rēzeknieši interviju atsaka, līdz izdodas satikt Irinu, kurai ūdens pumpis ir vienīgā iespēja iegūt ūdeni. Viņa uzskata, ka atslēgas uzlikšana ir viens no labākajiem risinājumiem, lai saglabātu pieeju ūdenim tiem cilvēkiem, kam pieslēgšanās centralizētajai kanalizācijas sistēmai nav pa kabatai.

"Cilvēki runā, ka citi atbrauc un ņem svešu ūdeni, kas maksā, bet paņem un nesamaksā. Tiesību pārkāpumu es šeit nesaskatu, jo, ja aizvērtu ciet vispār, tad būtu daudz grūtāk," stāstīja Irina.

Tomēr interneta vidē atslēgu uzlikšana vērtēta arī ar asāka rakstura komentāriem.

"Nesaprot, vai domā, ka tas ūdens pats tek no ezera vai no kurienes. Tas ir jāpaceļ no zemes dzīlēm, jāattīra, jāsamaksā dabas resursu nodoklis,"

uzsvēra  "Rēzeknes ūdens" tehniskais direktors Duncāns.

Lai veicinātu aktīvāku mājsaimniecību pieslēgšanu kopējam ūdens tīklam, ir izstrādāti un izskatīšanai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nodoti jauni atbalsta noteikumi.

"Tur ir daļa līdzfinansējuma, kas maznodrošinātajiem, protams, proporcionāli ir vairāk. Realizējot vairākus ūdens saimniecības attīstības projektus, praktiski gandrīz visa pilsēta ir noklāta ar tīkliem," stāstīja Duncāns.

Tā kā kopš slēdzeņu uzstādīšanas vēl nav pagājis pilns mēnesis, konkrēti skaitļi par iespējamo ūdens zuduma samazinājumu, nav zināmi. Līdzīgā veidā ar ūdens zudumiem cīnās arī citas lielpilsētas, tostarp Daugavpils. Rēzeknē nav paredzēts slēgt tikai tos ūdens pumpjus, kas ir kapsētās un uz gājēju ielas, kur šie pumpji ir bijuši jau vēsturiski.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt