Brīvdabas muzejā priecē ar pirts rituāliem un medus svētkiem

Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā sestdien un svētdien norisinās latviskie pirts un medus svētki, kuros piedalās Latvijas pirtnieki un biškopji. Svētkos profesionāli pirtnieki iepazīstina ar pirts rituāliem, māca siet slotiņas, kā arī aicina nopērties Brīvdabas muzejā speciāli svētkiem izveidotās pirtīs.

Šāds pasākums Brīvdabas muzejā notiek otro gadu, un šogad tas jau ir gana vērienīgāks, kas apliecina, ka cilvēku interese par latvisko pirti un dzīvesziņu pieaug. 

Pasākuma apmeklētāja Sandra atzīst, ka pēriens bija ekskluzīvs, ļoti labs, un ļoti, ļoti paticis. "Principā es šādi pēros pirmo reizi, nu tā ka profesionāli mani per," sacīja Sandra, kura veselīgi sārta un laimīga, tikko iznākusi no pirts un ir ļoti pateicīga viņas meistarīgajam pērējam Normundam.

Sandra ir gandarīta par aprūpētības sajūtu, savukārt Normundam darbošanās Pirts svētkos ir laba prakse, jo viņš šobrīd vēl mācās Pirtsskolā.

"Pamatā šoreiz bija pēriens ar bērza slotiņām, un prieks, ka patika," sacīja Normunds. "Mani visvairāk pašu piesaista pirts aura, tā daba, kas pirtī ienāk”.

Pirts svētkos Brīvdabas muzejā izveidotas un pērties gribētājus pie sevis aicina pirtiņas ar dažādiem vilinošiem nosaukumiem – to vidū Dzīvā pirts, Medus Dzintara pirts, Zaļā pirts, Gaismas pirts, arī pirts Mazulīte un pirts Burbulis un vēl citas.

Ir arī stiklota pirts kabīne, kurā paraugdemonstrējumus rāda paši izcilākie Latvijas pirtnieki. Svētkos esmu brīdī, kad pirts rituālu veic šī gada Pirtnieku meistarības skates uzvarētāja Guna Zablocka, bet viņas darbības komentē viņas skolotājs slavenais pirtnieks Ziedonis Kārkliņš.

Līdzās pēriena izbaudīšanai svētkos var iegūt dažādas citas zinības par pirti, piemēram, iemācīties tādu svarīgi lietu, kā pareizi sienamas pirtsslotas un kādi augi bez klasiskajiem bērziem vēl tajās izmantojami. Pirts svētkos ir iespēja arī iepazīt dažādus ne tik ierastus priekšmetus, kas var kalpot kā lielisks papildinājums pirts procedūrām, plašs šādu priekšmetu arsenāls ir pirtnieka un masāžas speciālista Romualda Lamstera piedāvājumā.

Svētkos sastaptie pirtnieki apliecina – cilvēku interese par pirti aizvien pieaug, kas ir ļoti priecējoši. Abarone priecājas, ka interese par pirtīm arvien vairāk sāk rasties jauniešu vidū. "Atpūta pirtī saistās ar pieskāriena baudīšanu, ar dabas baudīšanu, ar augu baudīšanu, nevis kā cita baudīšanu. Tāpēc šī interese par pirti priecē,” viņa paskaidroja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti