Biķernieku slimnīcas renovācija neglābs Austrumu slimnīcu no lielajiem rēķiniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pēc divu gadu ilgiem remontdarbiem atklāta renovētā Biķernieku slimnīca. Tajā novērtē to, ka izdevies uz pusi samazināt enerģijas patēriņu. Tas gan neglābs Austrumu slimnīcu no nesamaksājamiem rēķiniem.

Biķernieku slimnīcā ir nomainīti logi, pilnībā nosiltināta fasāde, savukārt telpās, kur tās nebija, tikusi ierīkota ventilācija. Tāpat uzlabota apkures sistēma, un tas ļaus ietaupīt. 

"Patērētais apjoms samazināsies trīs reizes, un enerģijas patēriņš uz pusi mazāks šajā konkrētajā ēkā. Ļoti izaicinošs projekts," stāstīja tehniskais direktors Edgars Pudzis.

Lielas izmaiņas ir arī pašā stacionārā. 

Pudzis norādīja: "Esam pilnībā atjaunojuši Radioloģijas nodaļu, ir jaunas iekārtas."

Tuvojoties apkures sezonai, pieņemts lēmums visos Austrumu slimnīcas stacionāros samazināt temperatūru telpās. 

"Lai saglabātu kompromisu, palātās būs 20 grādi, specifiskās palātās, intensīvās terapijas – 22. Standarts augstāks nekā dzīvokļos. Un viens grāds ir 5% ietaupījums, tas ir ļoti būtiski," norādīja slimnīcas valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis.

Tajā pašā laikā arī renovācija un energoefektīvā saimniekošana neglābj Austrumu slimnīcu no pieaugošajiem rēķiniem. Pašlaik jau ir bažas par slimnīcas maksātspēju. 

"Apkure mums nav pieslēgta. Ar bažām gaidām. Pirmie rēķini mums jau ir. Par augustu par elektrību ir pusmiljons eiro. Maksājam, nav variantu. Ja nav kompensācijas, gada rezultāti būs ar zaudējumiem. Ja tas notiek ilgstoši, tad slimnīcas maksātspēja ir zem jautājuma zīmes," pastāstīja Paeglītis.

Nozares ministram ziņas par slimnīcu iespējamiem parādiem pienāk aizvien vairāk. Un ir skaidrs, ka miljoni rēķinu samaksai būs jāmeklē visai valdībai. 

"Šī gada otrajā pusē veidosies 14 miljonu deficīts, daļu meklēsim nozares ietvaros. Bet daļu būs jālūdz valdībai. Ar to mēs arī iesim uz valdību, ar šo ziņojumu," pastāstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts ("Attīstībai/Par!").

KONTEKSTS:

Rīgas Austrumu slimnīcā ieviesti apjomīgi taupības pasākumi, tostarp dokumentu elektroniska aprite, neko nedrukājot. Izmaiņas pārsvarā izjūt strādājošie, ne pacienti.

Jau ziņots, ka Slimnīcu biedrība ceļ trauksmi par nepietiekamu finansējumu un ministrijas nespēju turēt solījumus. Negodīgi aprēķinātais finansējums varētu ietekmēt pakalpojumu pieejamību un mediķu darba vietas. Atbildīgās institūcijas meklē iespēju situāciju risināt, pievēršoties katram gadījumam individuāli.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti