Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāju Māri Zviedri

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētāju Imantu Paeglīti

Arī Austrumu slimnīcā plāno taupīt – samazinās gaisa temperatūru palātās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 8 mēnešiem.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcā (RAKUS) energoresursu taupības nolūkos paredzēts arī samazināt gaisa temperatūru telpās. To intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" atklāja RAKUS vadītājs Imants Paeglītis.

"Protams, tas nebūs tik drastiski, lai slimnieks palātā saltu, bet par trim četriem grādiem mums to nāksies darīt," atzina Paeglītis, norādot, ka šādu soli paredz slimnīcas izstrādātais vērienīgais taupības pasākumu plāns, kas skars arī pacientu pašsajūtu slimnīcā.

Vienlaikus viņš atzina – slimnīca, veicot dažādākos ekonomijas pasākumus, nevar nosegt lielo izmaksu pieaugumu. Tāpēc arvien tiek gaidīts atbalsts no valsts puses. Sarunas tie īstenotas ar Nacionālo veselības dienestu, bet risinājuma pagaidām nav.

Pēc Paeglīša sacītā, saistībā ar energoresursu sadārdzināšanos slimnīcai šogad būs papildu izmaksas četru miljonu eiro apmērā, bet nākamgad ietekme varētu būt vēl lielāka – ap 6 miljonu eiro apmērā.

"Viena diena decembrī līdz šim izmaksāja nepilnus 13 000 eiro, bet ar jaunajiem tarifiem tie būtu 60 000 eiro dienā, kas ir vairāk nekā piecas reizes liels pieaugums,"

stāstīja RAKUS vadītājs.

RAKUS izmaksu sadārdzinājumus spējot nosegt līdz gada beigām, pārtraucot vairākus projektus, piemēram, uzsākto Vēža centra akreditāciju.

Pēc slimnīcas vadītāja teiktā, viss, kas attiecas uz pacientu ārstēšanas procesa pasliktināšanos, tiks ietekmēts kā pēdējais – tikai tad, kad slimnīca būs "izmisuma spiesta" to darīt.

RAKUS tagad domā, kā samazināt telpas, kas tiek izmantotas ārstēšanai, iespējams, slēdzot palātas ar vienu vai diviem pacientiem, jo tās ir neekonomiskas.

Slimnīca patlaban neraugās uz iespējām atteikties no kādu operāciju īstenošanas, taču tiek raudzīts uz virkni pakalpojumu, kur tarifi nenosedz slimnīcas izmaksas un ko gan varētu ierobežot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti