Bijušā Daugavpils vicemēra Širjakova kukuļošanas lieta nodota tiesai

Prokuratūra nodevusi tiesai bijušā Daugavpils vicemēra Vjačeslava Širjakova (“Saskaņa”) kukuļošanas lietu, kas saistīta ar iepirkumu par Daugavpils ielu uzturēšanu.

Šī lieta izdalīta no tā dēvētas “Daugavpils siltumtīklu lietas”, kas sākās 2013.gada februārī, kad Daugavpils pašvaldības uzņēmumā „Daugavpils siltumtīkli” Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbinieki veikuši kratīšanas. Lietā kopumā tika aizturētas divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas un četri uzņēmēji. Apcietinājums minētajām personām piemērots kā drošības līdzeklis.

Savukārt Iepirkumu uzraudzības biroja informācija liecina, ka iepirkumā par Daugavpils ielu uzturēšanu uzvarēja “Spec ATU”, kura amatpersonas bija Antons Oglodkovs un Sergejs Karnauhovs, kas arī sākotnēji tika aizturēti "Daugavpils siltumtīklu" lietā.

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors pirmdien, 21.maijā, tiesai nosūtījis krimināllietu, kurā apsūdzētas divas personas – viena privātpersona par kukuļa došanu 60 000 eiro apmērā Daugavpils domes amatpersonai, kā arī viena Daugavpils domes amatpersona par kukuļa pieņemšanu 60 000 eiro apmērā, informēja prokuratūra.

Saskaņā ar apsūdzību kukuļošana notikusi 2013.gada 1.februārī privātpersonas interesēs par vairākiem Daugavpils pilsētas domē un tās iestādēs pieņemtajiem lēmumiem, tostarp, par līguma noslēgšanu starp privāto uzņēmumu un Daugavpils pilsētas pašvaldības iestādi “Komunālās saimniecības pārvalde” par Daugavpils pilsētas ielu ikdienas uzturēšanu 2013.-2015.gadā.

Šajā iepirkuma lietā otrā apsūdzētā persona ir Sergejs Karnauhovs. 

Apsūdzētie savu vainu inkriminētajā noziedzīgajā nodarījumā nav atzinuši.

Krimināllieta izskatīšanai nosūtīta Zemgales rajona tiesai (Jēkabpilī).

Tikmēr “Daugavpils siltumtīklu” lietā izmeklēšana turpinās.

Bet Širjakova advokāts Dainis Lūsis LTV atzina, ka prokurors viņa klientu informējis, ka šonedēļ iepirkuma lietu nodos tiesai, viņš arī uzsvēra, ka sākotnējās aizdomas par Širjakova saistību ar nelikumībām “Daugavpils siltumtīklos” nav apstiprinājušās un apjomīgajā “Daugavpils siltumtīklu” lietā viņš vairs netiek turēts aizdomās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti