Krustpunktā

Mediju anatomija: Žurnālistu neitralitāte priekšvēlēšanu laikā

Krustpunktā

Biedrība "Ar pasaules pieredzi Latvijā" mudina tautiešus ārzemēs piedalīties vēlēšanās

Studijā Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs skaidro tiesu darbu

Bičkovičs: Ekspertu vērtētajās aizdomīgajās maksātnespējas lietās juridiskās kļūdas ir izlabotas

Virknē maksātnespējas lietu, kurās Tieslietu padomes izveidotā ekspertu komisija saskatīja aizdomīgas tiesnešu darbības, juridiskās kļūdas ir izlabotas, intervija Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Augstākās tiesas priekšsēdētājs atzina, ka 44 pētītajās iztiesātajās maksātnespējas lietās laikā no 2008. līdz 2014.gadam uzietas juridiskas kļūdas. Taču jau tolaik šīs kļūdas esot izlabotas.

“Par tām tika iesniegti prokuratūras protesti, un gandrīz visās šajās lietās juridiskās kļūdas ir izlabotas, Augstākajai tiesai atceļot un labojot pirmās instances rajona tiesnešu pieļautās kļūdas,” sacīja Bičkovičs. Tāpat vairākos gadījumos esot rosinātas disciplinārlietas un sodīti tiesneši.

Savukārt nu tiesnešu kļūdas ir koncentrētā veidā apkopotas.  “Mēs runājam par to, ka viņu vārdi tiek atklāti un sekos rīcība,” piebilda Augstākās tiesas priekšsēdētājs.

KONTEKSTS:

No 44 maksātnespējas procesiem, kurus pārbaudīja Tieslietu padomes izveidota ekspertu komisija, 12 gadījumos tika atklāti būtiski pārkāpumi. Šī iemesla dēļ komisijas ziņojums tiks nodots Ģenerālprokuratūrai.

Tieslietu padomes izveidotā ekspertu komisija secinājusi, ka Rīgas rajona tiesas tiesnesis Raimonds Buls, kādreizējā Siguldas tiesas, tagad Rīgas rajona tiesas tiesnese Valija Grebežniece un Latgales priekšpilsētas tiesas tiesnese Jolanta Zaškina maksātnespējas procesos vairākkārtīgi ir pieņēmuši lēmumus, kas ir klajā pretrunā ar tiesu normām un godaprātu. Tas norādīts ekspertu komisijas publicētajā ziņojumā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti