Dienas ziņas

Latvijas un Somijas prezidenti par sankcijām Krievijai

Dienas ziņas

Novados trūkst bērnu zobārstniecības speciālistu

Bezdarbniekus ārstēs no alkoholisma

Bezdarbnieku ārstēšana no alkoholisma – katram ceturtajam izdodas sakārtot dzīvi

Alkoholisma apburto loku, kādā daudzi bezdarbnieki mīt gadiem, cenšas pārraut Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), piedāvājot atkarīgajiem Minesotas 12 soļu programmu. Līdzšinējā pieredze liecina - katrs ceturtais pēc šīs programmas savu dzīvi sakārto, alkoholu nelieto un atrod darbu.

Pieteikties šai valsts programmai var ikviens pilngadību sasniedzis bezdarbnieks, kam ir narkologa atzinumus par alkohola, narkotiku vai psihotropo vielu atkarību un kas vismaz trīs mēnešus ir reģistrēts kā bezdarbnieks.

Nodarbinātības aģentūrā atzīst, ka tieši atkarība visbiežāk arī ir traucēklis darbu atrast vai tajā noturēties.

Minesotas 12 soļu ārstniecības programmu var iziet vai nu programmā "Akrona 12" Rīgā vai Ģintermuižā Jelgavā. Kurss ilgst mēnesi, un valsts maksā gan par ārstēšanos, gan uzturēšanos stacionārā. Narkologi atzīst, ka bezdarbnieki bieži ir visgrūtāk ārstējami, jo psihe ir mainīta.

"Akronā" pēdējo divu gadu laikā motivācijas programmu izgājuši vairāk nekā 300 bezdarbnieku. Ir tādi, kas programmu pamet vai spiesti aiziet, jo pārkāpj noteikumus un prasīto disciplīnu. Ir, kas pabeidz. Lielākā daļa pēc tam dodas uz citiem kursiem.  No visiem šeit ārstētiem darbu atradis 81 jeb katrs ceturtais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti