4. studija

Kāpēc mācību gada vidū jāslēdz skola?

4. studija

Dīvainākie kursi Rīgā...

«Siltumserviss Rīga» turpina spīdzināt rīdziniekus

Bez pienācīgas apkures Rīgā arvien 40 daudzdzīvokļu māju

Patlaban apkures vēl nav aptuveni 40 daudzdzīvokļu ēkās, kuras apsaimnieko pašvaldības uzņēmums "Rīgas namu pārvaldnieks". Uzņēmums problēmas sola novērst pāris dienās.

Tādējādi nedēļas nogalē par apkures pieslēgšanu atbildīgajai pilnsabiedrībai «Siltumserviss Rīga» problēmas ir izdevies novērst aptuveni pusē no visiem namiem, kur piektdien vēl bija auksti.

«Rīgas namu pārvaldnieka» pārstāvis Krists Leiškalns apgalvoja, ka tehniskie darbi palikušajās mājās aizņems vēl pāris dienu.

"Turpinās darbs ar 40 ēkām, kurās siltuma padeve vēl nav līdz galam [nodrošināta]. Lielākajā daļā šo māju ir tehniska veida problēmas. Ir problēmas ar siltummezglu elektronisko regulāciju. Kopumā skaits kopš pagājušās nedēļas nogales ir samazinājies. Joprojām saņemam salīdzinoši daudz jautājumu. 40 ēkas, tas nozīmē to, ka tas skar vairākus simtus cilvēku. Ar uzņēmumu ir iespējams sazināties, kontaktu skaits nav tāds kā ikdienā, taču nav arī pārslodzes. Mājas [siltumam] varētu pieslēgt šodien, rītdien. Ja būs nopietnāka tehniska problēma, tad varbūt mazliet ilgāk," teica Leiškalns.

«Siltumserviss Rīga» valdes loceklis Aleksandrs Popovs stāstīja, ka problēmas aizvien ir tāpēc, ka nepieciešama sistēmas “atkārtota atgaisošana, nepieciešami remonta darbi, kā arī situācijās, kad automātika ir uzstādīta rokas režīmā”.

Lai gan apkure Garās ielas 21.mājai pieslēgta jau 9.oktobrī, daļa iemītnieku joprojām dzīvoja aukstumā.

“Mums kreisā puse dzīvokļiem vispār siltums nav, vidējiem un labā pusītē ir.   Es dzīvoju otrajā stāvā, kaimiņiene trešajā stāvā, arī pensionāre – saģērbusies, satuntulējusies, un tā mēs salstam,” raidījumam “4. studija” stāstīja iemītniece Marina.

Par to, ka mājai pieslēgta apkure, Marina uzzinājusi no kaimiņienes, kura pamanījusi, ka kāpņu telpas radiatori ir silti. Vēlāk to apstiprinājis arī cits mājas iemītnieks.  Marinas dzīvoklī nekāda siltuma nav un, neskatoties uz iesniegtajām sūdzībām, problēma nav atrisināta.

“Siltumserviss Rīga” secināja, ka ir nesankcionēti iztukšoti apkures sistēmas stāvvadi. Uzņēmuma darbinieki to nedarīja, tāpēc par šo gadījumu Valsts policijā tiks iesniegts iesniegums par kaitējuma nodarīšanu un notiks izmeklēšana par šo un līdzīgiem gadījumiem, kad trešās personas piekļūst māju apkures sistēmām un veic darbības, kas apdraud apkures un ūdens apgādes sistēmu darbību.

Šobrīd situācija Garajā ielā esot jau atrisināta un apkure pieslēgta.  

Sūdzības bija arī no Gaiļezera ielas, kur cilvēki jau ilgāk nekā nedēļu palikuši bez karstā ūdens.

“Karstais ūdens būs šonedēļ, darbu plānā tas ir ielikts, tur ir jāmaina daļa no stāvvada, bojāta, šie te darbi ir aizkavējušies ilgāk nekā tiem būtu jāaizkavējas, diemžēl tas ir paralēli saistīts ar šo te pieslēgšanas periodu pie siltuma apgādes,” skaidroja “Siltumserviss Rīga”.

 KONTEKSTS:

Piektdien, 26. oktobrī, siltuma piegāde pilnībā vai daļēji tika traucēta aptuveni 115 mājās Rīgā, un lielākoties problēmu iemesls bija novecojušās siltumapgādes sistēmas. Vienā mājā gan tika pieķerta persona, kas ļaunprātīgi traucēja siltumapgādi.

Rīgas domnieki saņēmuši neskaitāmas rīdzinieku sūdzības par pilnsabiedrības «Siltumserviss Rīga» nespēju savlaicīgi nodrošināt apkuri Rīgas daudzdzīvokļu mājās, kā arī nepietiekamu komunikāciju ar iedzīvotājiem. Apkures sezonas beigās dome varētu lemt par līguma laušanu ar «Siltumserviss Rīga», kas apkalpo ēku siltumapgādes sistēmas.

Aptuveni pirms gada zaudēta konkursa dēļ akciju sabiedrība «Rīgas siltums» vairs neapkalpo ēku siltumapgādes sistēmas. «Rīgas siltums» to darīja vairāk nekā 20 gadu, taču «Rīgas namu pārvaldnieks» nu rīkoja iepirkumu, kurā uzvarēja ar Rīgas varas partiju «Saskaņu» saistīta kompānija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt