Bērziņš sola Obamam uzņemt Latvijā ASV karaspēku «tik ilgi, cik nepieciešams»

Pēc Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV līderi Baraku Obamu Latvijas prezidents Andris Bērziņš pateicās par ASV atbalstu un militāro klātbūtni reģionā un solīja, ka Latvija uzņems „ASV karaspēku un bruņojumu tik ilgi, cik tas būs nepieciešams”. 

Bērziņš uzsvēra, ka trīs Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar Obamu „ir Baltijas valstu un ASV stratēģiskās partnerības apliecinājums”,  un šādas tikšanās būtu jāturpina ne retāk kā reizi gadā, informēja Prezidenta preses dienests.

Bērziņš norādīja, ka ASV atbalsts  – Eiropas valstu drošības iniciatīva – „ir ļoti nozīmīgs mūsu reģiona drošībai”, un pauda pārliecību, ka  ASV Kongress pieņems šo likumprojektu bez kavēšanās.

Bērziņš arī pateicās ASV par militāru klātbūtni Baltijas reģionā un solīja uzņemt ASV „karaspēku un bruņojumu Latvijā tik ilgi, cik tas būs nepieciešams”.

„Mēs atbalstām ASV centienus, konsolidējot striktu starptautisko nostāju pret Krievijas iebrukumu Ukrainā. Mums ir jāsaprot, ka turpmākas agresijas apturēšanai visbūtiskākā ir solidaritāte un vienbalsība,” sacīja Bērziņš.

„Mēs apspriedām NATO samitu Velsā. Samits Velsā dos skaidru vēstījumu par kolektīvās drošības stiprināšanu. Mēs veiksim konkrētus pasākumus, lai nodrošinātu karaspēka klātbūtni, infrastruktūru un vadības struktūru Baltijas reģionā,” norādīja Latvijas prezidents.

Bērziņš arī solīja, ka Latvija palielinās aizsardzības budžetu līdz 2% no iekšzemes kopprodukta  līdz 2020.gadam.  Atbildot informācijas kara izaicinājumiem, Latvijā tiek veidots NATO Izcilības centrs stratēģiskās komunikācijas jautājumos.

„Nesenie notikumi Ukrainā ir vēl viens pierādījums tam, ka steidzami jāsamazina atkarība no viena energoresursu piegādātāja. Tādēļ ASV iesaistīšanās ir ļoti svarīga mūsu centieniem stiprināt energoapgādes drošību un izstrādāt integrētus energoresursu tirgus reģionā. Tas būtu gan Eiropas, gan ASV ekonomiskajās interesēs,” sacīja Bērziņš.

Tāpat Bērziņš uzsvēra, ka „Baltijas valstis un ASV ir īsteni sadarbības partneri, kurus saista kopīga uzticība demokrātiskai pārvaldībai, tiesiskumam, cilvēktiesību un pilsonisko brīvību ievērošanai”.

Jau ziņots, ka ASV prezidents Baraks Obama Tallinā pēc tikšanās ar Igaunijas prezidentu Tomasu Henriku Ilvesu paziņoja par papildu lidmašīnām gaisa spēkiem, lai varētu patrulēt Baltijas valstu gaisa telpā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti