Rīta Panorāma

Ko iedzīvotāji sagaida no jaunā prezidenta?

Rīta Panorāma

Rumānijā un Slovēnijā streiko pedagogi

Vācija un Lielbritānija apstiprina drošības garantijas Baltijai

Vācija un Lielbritānija apstiprina drošības garantijas Baltijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers un Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeimss Kleverlijs otrdien, 30. maijā, vizīšu laikā Lietuvā un Igaunijā atkārtoti apstiprināja drošības garantijas trīs reģiona valstīm.  

Vācijas prezidents vizītes sākumā tikās ar savu Lietuvas kolēģi Gitanu Nausēdu  un stingri apliecināja, ka viņa valsts ievēro savas saistības NATO un Eiropā aizstāvēs katru bloka teritorijas kvadrātcentimetru.  

Sabiedrotie un Lietuva varot paļauties uz Vāciju. Šteinmeiers informēja, ka plānots palielināt šeit dislocētās brigādes karavīru skaitu. Vēlāk abas amatpersonas apmeklēja Vācijas vienību Pabrades poligonā, tikās ar karavīriem un vēroja mācības.

Lielbritānijas ārlietu ministrs Džeimss Kleverlijs viesošanos Igaunijā sāka ar Emari gaisa spēku bāzes apmeklējumu. No tās tiek veikta Baltijas valstu gaisa telpas patrulēšana, un viesis vēroja, kā gaisā paceļas misijā iesaistītās karalisko gaisa spēku lidmašīnas "Typhoon".

Oficiālajā paziņojumā norādīts, ka vizīte vēlreiz apliecina Apvienotās Karalistes apņemšanos īstenot NATO kolektīvās aizsardzības koncepciju un atbalstīt Baltijas valstis. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti