Bērziņš: Putina vizīte Latvijā nav ne aktuāla, ne gaidīta, ne arī iespējama

Krievijas prezidenta Vladimira Putina vizīte Latvijā nav ne aktuāla, ne gaidīta, ne arī iespējama, jo Eiropas Padome nolēmusi pārtraukt augstākā līmeņa vizītes ar Krieviju. Tā intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts prezidents Andris Bērziņš.

Prezidentu līmeņa apmeklējuma formēšana ir ilgs abu pušu ārlietu dienestu darbs un aktīva rīcība, lai tāda vizīte notiktu. Savukārt Bērziņa darbības laikā interese no abām pusēm neesot nemaz bijusi. „Praktisks darbs nekāds nav darīts,” sacīja Bērziņš.

Prezidents arī norādīja, ka 21.martā Eiropas Padome pieņēma lēmumu, kas ir saistošs visām ES valstīm, pārtraukt augstākā līmeņa vizītes ar Krieviju. „Uz šo brīdi šis jautājums ir izlemts galīgi un pilnīgi, kamēr ir tāds Eiropas Padomes lēmums,” piebilda prezidents.

„Viņš nav ne aktuāls, ne gaidīts; un arī neiespējams,” tā par Putina vizīti Latvijā saka Bērziņš.

Jau ziņots, ka marta nogalē gandrīz 400 kultūras un dažādu citu nozaru darbinieku parakstījuši atklātu vēstuli Valsts prezidentam, valdībai un Saeimas deputātiem, kurā aicina Andri Bērziņu pašu izvērtēt savas iespējas turpināt ieņemt Valsts prezidenta amatu, jo neuzskata, ka tāds prezidents pārstāv Latvijas tautas intereses.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti