Panorāma

Īres dzīvokļos deklarēties neļauj

Panorāma

Vidzemē neatbalsta RD lēmumu par sabiedriskā transporta biļešu cenām

Remonta laikā applūst Krimuldas bērnudārzs

Bērnudārza darba laikā notiek būvdarbi; bažas par bērnu drošību

Krimuldas dome bērnudārzā iesākusi vērienīgus būvdarbus, par kuriem satraukti bērnu vecāki. Remonts notiek tieši virs bērnu galvām, apdraudot viņu dzīvību. Tikai pēc Panorāmas iesaistīšanās visiem vecākiem likts parakstīties par bērnu izvietošanu telpās, kur notiek celtniecības darbi. Par šo gadījumu interesi izrādījis arī Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Ik rītu uz Krimuldas bērnudārzu tiek vesti 84 bērni. Taču tā kā tur vienlaikus norit vērienīgi būvdarbi, tad vecāki nevar būt pārliecināti, ka viņi savus bērnus tur varēs atstāt katru dienu. „Bērni atrodas būvlaukumā, tā var teikt, tas ir juridiski būvobjekts,” saka viena no bērnu mammām Zinta Zaviļeiska.

Viņa rāda - bērnudārza korpusam – vienstāvu ēkas daļai, kurā ik darba dienu uzturas bērni, ir nojaukts jumts. Uz tā strādā strādnieki, uz jumta novietots arī gāzes balons. Cik droši ir vienstāvu ēkas jumta remontdarbi laikā, kad zem paša jumta mīt mazi bērni, visu bērnudārznieku vecākiem nav pārliecības. „Par to, ka nevar būt droši, tas ir viennozīmīgi, mēs arī uzrakstījām iesniegumu 3.septembrī ar lūgumu izskaidrot pašvaldībai, ko mums darīt? Vai mēs varam būt droši? Vai mēs varam paļauties? Atbildes joprojām nav,” saka Zaviļeiska.

Bērnudārzs, kas rudenī atstāts bez īsta jumta, septembra laikā trīs reizes arī pamatīgi applūdis. Plūdu sekas redzamas joprojām, telpās darbojas mitruma savācēji, griesti un sienas ir slapjas, audzinātājas nemitīgi tīra plūdu radītos postījumus.

„Virtuves telpa tik daudz cieta, ka viss ūdens tecēja uz elektriskajām plītīm. Zinot to, ka tas ir nepieņemami un cilvēkiem bīstami, es visiem vecākiem caur skolotājiem devu ziņu, ka tāda situācija ir izveidojusies, ka bērnudārzs ir slēgts un vienkārši nevaram uzņemt. Tas bija pirmdienā,” saka Krimuldas bērnudārza vadītāja Anita Veide.

Plūdu dēļ nācies dažas dienas saīsināt darba laiku, citā dienā bērnudārza apmeklēšana bija liegta, savukārt otrdien bērni varēja ierasties, ja vecāki bija pagatavojuši ēdienu līdzi ņemšanai. Bērnudārza vadītāja apgalvo – viņa ar būvniekiem līgumu nav slēgusi, to darījusi pašvaldība. Par to, ka septembrī darbs būs jāsāk bērnudārzā, kuram vienlaikus tiek mainīts jumts, viņa uzzinājusi brīdī, kad saskārusies ar šo faktu.

Krimuldas domes pārstāvji apgalvo – viss ir kārtībā. „Tie darbi tieši neapdraud bērnu drošību. Notiek tikai jumta darbi ārējās fasādes renovācija, jo daudzi darbi notiek tādā veidā, ka cilvēki dzīvo iekšā, netiek evakuēti, netiek pārtraukts arī iestādes darbs. Ja jau tas tā ir apstiprināts, tad, laikam gluži neapdraud bērnus (..) Notika applūšana, kad tika pieļautas kļūdas pie jumta seguma maiņas,” saka Krimuldas novada izpilddirektors Laimonis Ozols.

Pēc „Panorāmas” vizītes bērnudārza audzinātājām likts visiem vecākiem pieprasīt parakstu par to, ka viņi piekrīt bērnu izvietošanai telpās, kurās notiek celtniecības darbi. Par šo situāciju interesi izrādījis arī Izglītības kvalitātes valsts dienests, kas Krimuldas bērnudārzā izvērtēs – vai paralēli būvējot un mācot bērnus netiek apdraudēta bērnu drošība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti