Dienas ziņas

Rīgas brīvostā izmēģina jaunas tehnoloģijas

Dienas ziņas

Atklāj piemiņas plāksni pulkvežleitnantam Jānim Briedim

Nākamgad slēgs Apriķu pamatskolu

Bērnu un finanšu trūkuma dēļ slēgs vienu no vecākajām Kurzemes pamatskolām

Līdz ar nākamā gada pavasari Aizputes novada Lažas pagasta centrā Apriķos vairs nedarbosies viena no mazākajām un vecākajām lauku pamatskolām Kurzemē - Apriķu pamatskola. Šādu lēmumu vietējai pašvaldībai lika pieņemt bērnu skaita samazināšanās un valsts izveidotais finansēšanas modelis, kura dēļ skolu kļuvis grūti uzturēt. Skola līdz šim 95 gadus darbojās kultūrvēsturiskā muižas kompleksā ar tam piegulošu parku. Tomēr skolas kolektīvs šādām izmaiņām bijis gatavs un ir pārliecināts, ka vieta netiks atstāta likteņa varā.

Apriķu pamatskolā mācību process jau vairākus gadus tiek nodrošināts, veidojot apvienotās klases. Šajā mācību gadā skolā mācās 34 skolēni, no tiem trīs patlaban atrodas ārzemēs. Tas nozīmē, ka faktiski uz 31 bērnu  skolā strādā 15 pedagogi un pieci tehniskie darbinieki. Nākamā gada prognozes rāda, ka šeit mācītos vien 28 skolēni.

“Ar to naudu, kas sekos šiem 28 bērniem, būtu iespējams finansēt 2,6 pedagogu likmes, kas ir vismaz trīsreiz par maz, lai nodrošinātu pilnvērtīgu izglītības procesu,” saka Aizputes novada domes Izglītības komitejas vadītājs Linards Tiļugs (TB/LNNK).

“Grūtāk ir strādāt, ja nav bērnu, ar ko strādāt. Žēl, ka vecākā skola Kurzemē tiek likvidēta,” atzīmē Apriķu pamatskolas skolotāja Antra Muižarāja.

Skolas kolektīvam domes lēmums nebūt neesot bijis negaidīts pārsteigums. Arī vecāki izprotot situāciju un esot gatavi savas atvases sūtīt uz turpat nepilnus 10 kilometru attālajām skolām Aizputē vai Dzērvē. Lai gan nākamruden bijušajā barona Nolkena muižā  vairs neskanēs bērnu čalas, tā netikšot pamesta likteņa varā, sola novada vadība.

“Par atbrīvotajām telpām mēs vēl domāsim, kā tās lietderīgāk izmantot. Nekādā gadījumā nedomājam par ēkas pārdošanu,” uzsver Aizputes novada domes priekšsēdētājs Juris Grasmanis (TB/LNNK).

Visticamāk, Apriķu pamatskola kļūs par pagasta sabiedrisko centru un tūrisma objektu. Muižas ēkas bēniņos jau 30 gadus darbojas muzejs. Kā uzskata tā vadītāja, tad daļā no telpām joprojām saglabājusies autentiskā vide, kas ļautu paplašināt muzeja ekspozīciju.

“Viena jau pārvērtusies muižas sajūtu istabā, un šai telpai varētu pievienoties vēl trīs. Tad stāsts būtu patiess un īsts,” norāda Apriķu pamatskolas skolotāja, muzeja vadītāja Aina Cērmane.

Apriķu pamatskola barona Nolkena muižā darbojas kopš pagājušā gadsimta 20. gadiem. 18.gadsimta vidū celtā ēka ir valsts kultūras piemineklis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti