Dienas ziņas

Izdota matemātikas grāmata speciālajām skolām

Dienas ziņas

Preiļos mācās par veselīgu uzturu

Apgaismojuma projekti Bauskas novadā kavējas

Bauskas novadā kavējas apgaismojuma iekārtošana pagastos

Bauskas novada attīstības plānā paredzēts, ka ik gadu kādā pagastā tiek izbūvēts ielu apgaismojums. Vecsaules pagasta Ozolainē šim mērķim šogad iztērēti vairāk nekā 34 000 eiro, taču iedzīvotājiem joprojām jāstaigā tumsā. Arī Īslīces pagasta Bērzkalnos solītais projekts esot iestrēdzis.

Vecsaules pagasta Ozolainē vienīgais ielu apgaismojums jau izsenis ir tikai auto starmeši. Šovasar, kad sākuši rosīties būvnieki un viens aiz otra ielas malā parādījušies vairāk nekā 40 apgaismes stabi, ļaudis nopriecājušies, ka beidzot 21. gadsimts atnācis arī līdz viņiem.

“Es te atnācu dzīvot no Vidzemes. Te bija tāds tumsums, pat pie veikala nekā. Nāc un tausties! Nopriecājāmies, ka nu tagad jau būs, būs, bet atkal nekā. Vienā dienā pulksten četros bija ieslēgta, laikam pārbaudīja, un tā vairāk nav bijis,” saka Ozolaines iedzīvotājs Ēriks.

Ne staigāt, ne braukt ar velosipēdu pa tumšo ielu neesot patīkami, bet vēl kaitinošāks esot fakts, ka it kā viņu ērtībām no pašvaldības budžeta iztērēti vairāk nekā 34 000 eiro, tomēr apgaismojuma nav. “Katrā gadījumā, ja lampas ir uzliktas, tad vairs nav jautājums, viņas ieslēgt vai ne - viņām ir jābūt,” norādīja Ozolaines iedzīvotājs Didzis.

Gan pagasta pārvaldē, gan novada domē skaidro, ka  pie vainas šoreiz esot nevis celtnieki, bet a/s “Sadales tīkli”, kuri savu darbu acīmredzami pametuši nepabeigtu.

“Aizķeršanās ir ar “Sadales tīkliem”, kas nav izpildījuši savas saistības saskaņā ar pieslēguma līgumu. Diemžēl viņus esot piemānījis piegādātājs. Iekārtas bija jāpiegādā divu mēnešu laikā no līguma noslēgšanas, kas beidzās 5. decembrī,” teica Bauskas novada domes priekšsēdētājs Voldemārs Čačs (Nacionālā apvienība).

A/S ''Sadales tīkli''  komunikācijas daļas vadītāja skaidro, ka tagad problēmas esot atrisinātas, un apgaismojums tikšot pieslēgts šīs nedēļas laikā.

Apgaismojums ir sāpīgs jautājums arī Īslīces pagasta Bērzkalnos. Priekšsēdētāja vietnieks stāsta, ka pagaidu apgaismojums gan esot uzstādīts, bet pagājušajā rudenī solītā projekta izstrāde esot iestrēgusi. “Celiņš, kas tiek projektēts, iet pāri vairākām ne pašvaldībai piederošām teritorijām, un mums ir jādabū saskaņojums. Viens no īpašniekiem ir ''Latvijas Valsts meži''.  Pagājušajā domes sēdē tika pieņemts lēmums lūgt Zemkopības ministrijai šo zemes gabalu  nodot pašvaldībai bezatlīdzības lietošanā. Tā kā tas ir procesā,” pauž Čačs.

Kad saskaņojumi tiks saņemti, gan neviens īsti nezina, bet finansējums projekta īstenošanai nākamā gada budžetā tikšot paredzēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti