Ārpus Rīgas

Dienvidkurzemē sākušies vērienīgi grants ceļu remontdarbi

Ārpus Rīgas

Aukstais pavasaris iekavējis mežu stādīšanu Vidzemē

''Bauskas Dzīves'' galvenā redaktore Anita Rozentāle par Bauskas sporta halles būvniecību

Bauskā sāks celt multifunkcionālo sporta halli

Pagājušajā nedēļā parakstīts līgums par multifunkcionālās sporta halles celtniecību Bauskā, kas pašvaldībai izmaksās 4,1 miljonu eiro. Vietējie par topošo hallo priecājas, bet tajā pašā laikā uztraucas par projekta dārdzību un “dzīvošanu uz parāda”, jo naudu projektam vietvara aizņemsies Valsts kasē, Latvijas Radio pastāstīja laikraksta “Bauskas Dzīve” galvenā redaktore Anita Rozentāle.

Halli plānots celt Mūsas krastā, un tas arī zināmā mērā sadārdzinās projektu, jo būs nepieciešama drenāžas sistēma un hidroizolācija.  Plānots, ka halli atvērs nākamgad rudenī, tā būs 3000 kvadrātmetru liela, un tajā vienlaikus dažādās telpās varēs trenēties astoņas sportistu grupas, stāstīja Rozentāle.

Laikraksts “Bauskas Dzīve”  vēstīja, ka Bauskas bērnu un jaunatnes sporta skolas direktore Biruta Grantiņa, parakstot līgumu, pauda apņemšanos nākamā gada rudenī Latvijas valsts simtgades jubileju sagaidīt jaunajā sporta hallē.  

Nedaudz vairāk kā 4,1 miljona vērto objektu 18 mēnešu laikā apņēmusies uzbūvēt SIA «Selva būve». Uzņēmuma valdes loceklis un tehniskais direktors Gvido Mičulis  «Bauskas Dzīvei» atzina, ka objekts ir interesants, moderns, tā ir energoefektīva halle ar skatu nākotnē.

“Iepazīstoties ar paredzētajiem darbiem, varu teikt, ka sarežģīta būs nulles cikla, pamatu izbūve. Ņemot vērā līdzās esošo upi, būs daudz darāmā, izbūvējot drenāžas sistēmu. Esam izvērtējuši savus spēkus, tādēļ uzskatu, ka 18 mēnešu laikā darbs ir padarāms,” laikrakstam atzinis Mičulis.

Pašreiz no visiem Bauskas novada aizņēmumiem Valsts kasē vairāk nekā 34% ņemti sporta būvēm.

Peldbaseina, kura būvniecība pērn uzsākta, un sporta halles būvniecības izmaksas būs 7,3 miljoni eiro no kuriem gandrīz seši miljoni ir aizņēmums Valsts kasē uz trīsdesmit gadiem. "Šobrīd pašvaldības aizņēmumi, jau ierēķinot jauno halli, ir 9,79%. Visi aprēķini, kas ir veikti ir veikti uz esošās situācijas bāzes, un līdz ar to nav pamata uzskatīt, ka Bauskas novads varētu netikt galā ar šiem aizņēmumiem Valsts kasē," saka Bauskas novada domes pārstāve Ieva Šomina.

Kopējais Bauskas novada budžets šogad ir 30,5 miljoni eiro, bet kopējais aizņēmums Valsts kasē, kas jāatmaksā līdz 2047. gadam, pašreiz ir 16,6 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt