Panorāma

Valsts pārvaldes digitalizācijai virza 158 miljonus

Panorāma

Partijas gatavojas pašvaldību vēlēšanām

Balvos un Rugājos grib Sputņik V

Balvos un Rugājos grib «Sputņik V»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Nesen LTV ziņās stāstīja par to, cik kūtri pret vakcinēšanos ir cilvēki Latgales sirdī – Daugavpilī un Rēzeknē. Bet kāda ir situācija vairāk uz Vidzemes pusi – Balvos un Rugājos? 

Ģimenes ārstes Līgas Kozlovskas prakse Balvos ir viena no tām vietām Latgalē, kur iespējams saņemt vakcīnu pret Covid-19. Taču daudzi viņas kolēģi reģionā savus pacientus nevakcinē, kaut arī valsts par katru potēšanu maksā 12 eiro. 

Trūkst telpu, darbinieku, ārsti raujas vairākās praksēs vietās un dodas vizītēs pie pacientiem, kuri dzīvo ļoti izkliedētā teritorijā, biežākos ārstu iemeslus nepiedalīties vakcinēšanā uzskaita daktere Kozlovska.

"Tā ir neiespējamā misija," saka Kozlovska. "Un tad vēl mocības saskaņot pacientu rindu ar juceklīgajām vakcīnu piegādēm. Es, piemēram, pagājušonedēļ otrdien un ceturtdien biju saplānojusi. Otrdien neatnāca vakcīna, tādēļ visi 30 sarunātie pacienti bija jāsazvana un jāpārceļ uz piektdienu. Tas ir pilnīgi lieks, nepamatots un nevajadzīgs darbs papildus." 

Līdzās visām praktiskās dabas problēmām ir vēl kāds iemesls, kas ģimenes ārstus attur no dalības vakcinācijā. Proti – uzņemoties šo pienākumu, uz ārstu pleciem  gulst arī arī ļoti smags pārliecināšanas darbs – skaidrot, mierināt un iedrošināt cilvēkus, kas pret vakcīnām izturas skeptiski. Daktere Kozlovska šādiem pacientiem stāsta pati savu pieredzi. 

"Man visa ģimene, septiņi cilvēki,  saslima ar Covid-19, vīrs arī ļoti smagā stāvoklī – ar pneimoniju. Bet es, sapotējusies, vienīgā paliku ar Covid negatīvu. Tā ka īstenībā tam ir liela nozīme," uzsver ārste.

Latgalē, tāpat kā Rīgā, Pierīgā un citviet Latvijā, kur plaši tiek patērēti Krievijas mediji, ģimenes ārstiem jācīnās arī ar tajos izplatīto mītu, ka Rietumu vakcīnas ir nederīgas vai pat kaitīgas, bet vienīgā labā – "Sputņik V". 

"Ir daži pacienti, kas vienmēr pajautā – dakter, bet es gribētu potēties tikai ar "Sputņik". Un ne tikai pacienti, bet arī ģimenes ārsti ir tādi, kas gribētu vakcinēt savus pacientus tikai ar "Sputņik"," stāsta Kozlovska. 

Arī vairums Latvijas Televīzijas uzrunāto cilvēku Balvos un Rugājos atzīst – viņi vai nu nevakcinēsies vispār, vai gaidīs Krievijas vakcīnu. No visiem LTV uzrunātajiem ļaudīm tikai Ausmas kundze jau saņēmusi poti, un arī tikai tādēļ, ka "Sputņik V" nevarēja sagaidīt. 

"Es arī, ja man būtu iespēja, izvēlētos krievu vakcīnu. Jo mani jaunībā skolā ar krievu vakcīnām vakcinēja. Un ļoti labi jutos pēc tam," saka Balvu iedzīvotāja Ausma. 

Tikmēr Balvu iedzīvotājs Māris kategoriski atsakās no potēšanās, taču pieļauj – ja vakcīna būtu no Krievijas, iespējams, neatteiktos; tās, ko Latvijā iesūta no citām valstīm, pēc viņa domām, ir bezjēdzīgs. Māris smeļas informāciju TVC.

"Es par to vispār šodien nedomāju. Par covid neuztraucos, neesmu domājusi ne iet vakcinēties, ne arī nodot testu, jo šobrīd jūtos diezgan labi, nav bijuši nekādi simptomi," tā savukārt saka Balvu iedzīvotāja Dārta.

"Nu, nezinu – "Sputņik" vai kas... bet tur jau zinātnieki, ja viņi izstrādājuši poti un jau gadu izstrādā, un jau potē... Nav jau dzirdēts, ka būtu baigi daudz mirušie," spriež Rugāju iedzīvotājs Aleksejs. 

Savukārt Rugāju iedzīvotājs Nikolajs izvēlētos vakcīnu "Sputņik V", jo ir ukrainis un uzskata krievus un ukraiņus par brāļiem.

Latvijas amatpersonas neizslēdz iespēju iegādāties arī "Sputņik V" vakcīnas, ja tās saņems Eiropas Zāļu aģentūras apstiprinājumu. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti