Dienas ziņas

Seminārs par sabiedrības noturību pārmaiņās

Dienas ziņas

Nepiegādātās vakcīnas rada stresu mediķiem un pacientiem

Vakcinācijas process Latgalē

Latgalē samērā zema interese vakcinēties pret Covid-19

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 2 mēnešiem.

Latgalē vakcinācijai pret Covid-19 pieteikušies vairāk nekā 6800 iedzīvotāju. Vislielākā atsaucība ir Rēzeknē, seko Daugavpils, Preiļu un Līvānu novads un Balvi. Salīdzinājumam – Vidzemē pieteikumu skaits pārsniedz 13 000, Kurzemē un Zemgalē – 14 000.

No 156 ģimenes ārstu praksēm Latgalē vakcinācijai pieteikušās 49. Viena no tām ir arī Daugavpils ģimenes ārsta Anatolija Požarska prakse, kurā vakcinācija sākusies vien pagājušā nedēļā.

"Man bija vakcinēti pirmie 11 pacienti pagājušonedēļ. Jāsaka tā, ka pacientiem nevienam netika novērotas nekādas blakusparādības," teica Požarskis.

Tikmēr gan viņam, gan Rēzeknes ģimenes ārstei Jeļenai Novožilovai šobrīd problēmas rada vakcīnu piegāžu pārtraukumi. Tas rada stresu un apjukumu gan pašiem ģimenes ārstiem, gan pacientiem.

"Jūs saprotat, ja cilvēks pierakstīts noteiktā laikā, viņš gaida, viņš neguļ visu nakti, gaida vakcīnu, un nākamajā dienā dakteris zvana un atteic," klāstīja Novožilova.

Savukārt, ģimenes ārsts Juris Juškevičs no Krāslavas atzina, ka daudzi ir arī dezinformēti un joprojām ir situācijas, kad ar pacientiem ir jāveic skaidrojošais darbs.

“Ievadot baterijas, čipsus, nevis čipus, bet tiešām – čipsus ievadot.... Stāsta tādas nejēdzības, un mums ir jāsaglabā miers," sacīja Juškevičs.

Lai turpmāk novērstu dezinformāciju sabiedrības vidū, Daugavpilī plāno rīkot vebinārus jeb video seminārus, pieaicinot arī uzņēmējus un lielāko kompāniju pārstāvjus, lai pēc tam informāciju nodotu saviem darbiniekiem. Aprīlī, kad plānota masveida vakcinācija, tāpat kā citās lielajās Latvijas pilsētās, arī Latgalē plānots izveidot vakcinācijas centrus. Latgalē tādi varētu būt Daugavpilī un Rēzeknē.

"Pašlaik ir tāda doma, lai šis vakcinēšanas centrs tiktu izvietots mūsu Daugavpils Olimpiskajā centrā. Ir liela platība, tas ir pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, plus arī liela stāvvieta, un mēs varētu arī nodrošināt visu sanitāri epidemioloģisko prasību izpildi. Pašlaik jau gatavojam dokumentāciju, lai to varētu arī nosūtīt sadarbības partneriem," stāstīja Daugavpils pilsētas priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska ("Mūsu partija"). 

“Rēzekne piedāvā kā pamata vietu Rēzeknes slimnīcu. Otrais objekts un vieta var būt Olimpiskais centrs, kas atrodas Rēzeknē, kas faktiski 200 metru attālumā no Rēzeknes slimnīcas atrodas," teica Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa").

Latgalē šobrīd vakcinēti vairāk nekā 12 000 iedzīvotāju. Jaunākais SKDS pētījums liecina, ka 18% Latgales iedzīvotāju vēlas vakcinēties, 39% varētu vakcinēties, tomēr vēlas nedaudz nogaidīt. 24% negrib, bet atzina, ka citi to var darīt. 12% ir kategoriski pret.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti