Baltiju šķērso ASV militārā tehnika

Sestdien Igaunijā startējusi vērienīga ASV militārās tehnikas kolonna, kas cauri visām Baltijas valstīm un Polijai dodas uz Vāciju. Svētdien brauciena  dalībnieki būs redzami arī Rīgā un citviet Latvijā.

ASV otrā kavalērijas pulka karavīri, kas pašreiz rotācijas kārtībā izvietoti Baltijas valstīs un Polijā, sāk mācību maršu "Dragoon Ride".

Ar bruņumašīnām "Stryker" un atbalsta transportu no Igaunijas viņi dodas uz pastāvīgo izvietojumu Vilsekā, Vācijā. Rīt  militārās tehnikas kolonna ar vairāk nekā 40 dažāda veida tehnikas vienībām  virzīsies no Ainažiem uz Rīgu, apstājoties Jelgavkrastos, Saulkrastos un Rīgā, kur to ikviens interesents arī varēs aplūkot, bet pirmdienas rītā kolonna turpinās ceļu no Rīgas uz Bausku, apstājoties Iecavā.

Marša "Dragoon Ride" kopējais garums būs 1800 kilometri, un tajā vienība pavadīs  aptuveni 10 dienas. Maršu atbalstīs arī helikopteri.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām, lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamajiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kā arī ievērot ceļu satiksmes noteikumus un Militārās policijas satiksmes regulētāju norādījumus.

Mācību marša „Dragoon Ride” ietvaros notiks tehnikas izstāde, kas dos iespēju sabiedrībai iepazīties ar Nacionālo bruņoto spēku un sabiedroto militāro tehniku, kā arī uzzināt vairāk par ASV karavīru mācībām Latvijā.

Iedzīvotāji militāro tehniku varēs apskatīt 22.martā Jelgavkrastos stāvvietā pie krustojuma E69 – Liepupe no plkst.12 līdz 12:45, Saulkrastos Ainažu un Akācijas ielas krustojumā, Ainažu un Raiņa ielas krustojumā, kā arī Rīgas un Murjāņu ielas krustojumā no plkst.13:30 līdz 15, kā arī  Rīgā pie lielveikala „Maxima XXX”  A.Deglava ielā 67 un Rīgas Pasažieru terminālā  pie Vanšu tilta no plkst.15 līdz 17, bet 23.martā - Iecavā pie Iecavas vidusskolas un pie degvielas uzpildes stacijas Rīgas ielā no plkst.8 līdz plkst.9.

Bet šonedēļ Latvijā ieroduas karavīri un tehnika apjomīgām militārajām mācībām „Operation Summer Shield XII”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti