Panorāma

Saeima ieceļ Sanitu Osipovu AT tiesneša amatā

Panorāma

Panorāma

Zelenskis: Krievija nav atmetusi plānus uzbrukt citiem

Zelenskis: Krievija varētu iesaldēt karu Ukrainā, lai uzbruktu Baltijas valstīm

Ukrainas izlūkdienestu rīcībā ir informācija, ka Krievija apsver iespējas iesaldēt karu pret Ukrainu, lai atjaunotu iznīcināto militāro potenciālu un sāktu karu pret Baltijas valstīm līdz 2028. gadam, ceturtdien Eiropas politiskās kopienas līderu sanāksmē Granadā paziņoja Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis.

"Dārgie līderi, vai jūsu pilsētās ir pietiekami daudz pazemes staciju, kur būtu iespējams organizēt skolēnu apmācību aizsargātā vidē, ja Krievijas draudi kļūst reāli? Un tā gatavojas tos realizēt," teica Zelenskis.

"Būšu godīgs – Krievija šobrīd apsver dažādus scenārijus nākamajiem gadiem. Viens no tiem ir īpaši bīstams. Ja Krievijai tagad ļaus pielāgoties, tad līdz 2028. gadam Kremlis spēs atjaunot militārās spējas, ko esam iznīcinājuši."

Līdz ar to, pēc Ukrainas prezidenta teiktā, Krievijai būs pietiekami daudz spēku, lai uzbruktu valstīm, kas ir Kremļa ekspansijas uzmanības centrā.

"Bez Ukrainas tās noteikti ir Baltijas valstis un noteikti tās valstis, kurās ir Krievijas [militārie] kontingenti. Tā ir precīza informācija no mūsu izlūkdienesta," vēsta Zelenskis.

Zelenskis ar šāda biedējoša scenārija izklāstīšanu cenšas noturēt Eiropas atbalstu Ukrainas cīņai pret Krieviju.

Ukrainas prezidents uzsvēra, ka Krievija meklē iespējas iesaldēt situāciju un pielāgoties, izdarot secinājumus no savām kļūdām un gatavojoties doties tālāk.

Viņš aicināja Eiropas līderus atcerēties, ka visbīstamākais ienaidnieks ir tas, kurš ir izdarījis secinājumus un gatavojas nākamajam triecienam, pamatojoties uz šiem secinājumiem.

"Maskava skaidri iezīmē savas ambīcijas – sagrābt sev vairāk impēriskas telpas un neļaut Eiropai būt brīvu nāciju un darbojošos demokrātiju telpai, sagraut Eiropas vienotību. (..) Un karš, to darot, ir Krievijas pamatinstruments – instruments, lai iekarotu vai manipulētu ar citiem," sacīja Zelenskis.

Viņš atgādināja, ka Krievija gadiem kurinājusi konfliktus dažādās valstīs.

Konkrēti, tā ir "nodarījusi kaitējumu Moldovai, mēģinājusi sagraut un sadalīt Gruziju, destabilizēt citas Kaukāza daļas, žņaudz Baltkrieviju, mēģina izraut gabalus no Ukrainas ķermeņa," teica Zelenskis.

Viņš uzsvēra, ka jāatbalsta katra valsts, kas cietusi no Krievijas iejaukšanās vai iebrukuma, un tai ir nepieciešamas drošības garantijas, lai Krievijai vairs nekad nebūtu kārdinājuma sagraut tās suverenitāti.

"Mums ir vajadzīgs skaidrs signāls – Krievijai nav nekādu iespēju," sacīja Zelenskis.

Viņš arī norādīja, ka agresoru visdrošāk neitralizē sakāve karā, un līdz ar to tieši tagad Ukrainai kopā ar pasauli ir iespēja fundamentāli sakaut Krievijas agresiju.

"Pateicoties Ukrainai, jūsu karavīri tagad necīnās pret Krieviju. Mēs nešaubāmies par NATO spēku. Bet esmu pārliecināts – neviens no jums nevēlas piedzīvot, kā būs, ja, nedod Dievs, NATO nāktos aizstāvēt kādu no jums," teica Ukrainas prezidents.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti