Dienas ziņas

Latvijā joprojām liels HIV pozitīvo pacientu skaits

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV karavīri māca skolēniem sniegt pirmo palīdzību

ASV karavīri skolēniem Latgalē māca pirmo palīdzību

Kā rīkoties, ja kāds ir savainojies vai noģībis? Ar kādiem izaicinājumiem var saskarties, dodoties dabā, un kā būt sagatavotiem jebkurai negaidītai situācijai? Par šiem un daudziem citiem tematiem skolēniem vairākās skolās Latgalē stāstīja un praktiskas nodarbības vadīja militārie mediķi no ASV. 

Četrās darba grupās kopā ar militārajiem mediķiem no ASV Maltas vidusskolā jaunieši apguva pirmās palīdzības sniegšanas pamatus. Karavīri apkopojuši ieteikumus un rīkoja praktiskus vingrinājumus par to, kā dažādos negadījumos parūpēties gan par sevi, gan arī citiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas pārstāvis, kapteinis Jeiks Haulijs stāstīja: "Šodien ir pasākums, kurā Civilās aizsardzības komanda uzaicināta uz skolu un viņi paņēma līdzi arī četrus mediķus. Tā ir mūsu otrā skola šīs dienas laikā, bet mēs vēlētos sazināties un organizēt apmācības arī citur, lai vairāk bērniem būtu iespēja iegūt zināšanas, kā sniegt palīdzību jebkurā krīzes situācijā."

Mācību laikā lielāka vērība pievērsta dažādām situācijām tieši dabā, jo vairāki Maltas vidusskolas skolēni piedalās starptautiskā kustībā "Jaunie reindžeri" un regulāri dodas izpētes pārgājienos, piedalās talkās, palīdz Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem dabas vērtību saglabāšanā.

Rāznas Nacionālā parka "Jauno reindžeru" pārstāve Maltas vidusskolā Una Pranča sacīja: "Mēs "Jaunajos reindžeros" braucam, pētām, man ļoti tur patīk. Projektus taisām un pēc tam braucam uz nometnēm vasarā. Dabā mēs uzturamies, tās zināšanas noderēs."

Šī ir arī pirmā šāda veida pieredze pašiem militārajiem mediķiem, darboties kopā tieši ar bērniem un jauniešiem vietējās skolās. Karavīri Latvijā uzturas jau vairākus mēnešus un pārstāv NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu. Pasākumi ļauj parādīt savu klātbūtni un uzsvērt sadarbības nozīmi ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

"Es esmu no Viskonsinas. Tas ir viens no Amerikas Savienoto Valstu štatiem vidējo rietumu apgabalā. Esmu šeit kopš jūnija, jau gandrīz sešus mēnešus. Civilās aizsardzības mediķu komanda arī ir no Viskonsinas, bet citi karavīri nāk no visas valsts teritorijas," pastāstīja Haulijs.

Savukārt Maltas vidusskolas 9. klases skolniece Laura Zuja pauda: "Es nekad neiedomājos, ka no citām valstīm, tik tālu no ASV atbrauks pie mums šeit un mums kaut ko mācīs. Es vienmēr iedomājos, ka varbūt no Lietuvas, varbūt no Polijas, varbūt no Igaunijas, bet no Amerikas! Tas diezgan tā iespaidīgi."

Turpmāk militārie mediķi no ASV ir gatavi praktiskās pirmās palīdzības pamatapmācības nodrošināt gan citās skolās visā Latgalē, gan arī plānota turpmāka iesaiste "Jauno reindžeru" talkās un nometnēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti