Dienas ziņas

Bauskā plāno atjaunot namu vēsturiskās fasādes

Dienas ziņas

Ziemas peldētāju salidojums Ventspilī

Baložu vidusskolas modernizēšanai – 9 miljoni

Baložu vidusskolas attīstībā iegulda gandrīz deviņus miljonus eiro

Ķekavas novada Baložu vidusskola ir viena no tām mācību iestādēm, kurai skolu tīkla sakārtošanas plānā vidusskolas posmu ieteikts likvidēt. Pašvaldībā tam gan nepiekrīt, jo sākumskolas klasēs bērnu ar katru gadu kļūstot vairāk. Lai skolēni mācības turpinātu arī vidusskolā, par gandrīz deviņiem miljoniem eiro tikšot uzlabota izglītības infrastruktūra.

Ķekavas novadā jau vairākus gadus “šķēpi tiek lauzti” par jaunas skolas ēkas būvniecību Pļavniekkalna sākumskolai. Pēdējā domes sēdē gan nolemts sākt piebūves celtniecību Baložu vidusskolai.

Skolas direktore Vita Broka šādu lēmumu atbalsta, jo mazo bērnu skaitam jau vairākus gadus esot tendence palielināties, bet klasēs vietas ir tikai 24 skolēniem. “Visas klases ir maksimāli piepildītas. Vietu trūkst, jo pie mums brauc arī bērni no Olaines novada Medemciema un Rīgas puses. Šobrīd pat ir jautājums, vai mēs visiem jaunajiem pirmklasniekiem spēsim nodrošināt vietas,” saka Broka.

Statistikas dati uz šā gada 2. janvāri liecina, ka Baložu vidusskolā vairāk nekā puse no 662 audzēkņiem mācās 1.-4 klasē, bet vidusskolas posmā vien 31 skolēns.

Ķekavas Izglītības daļas vadītājs Vitolds Krieviņš skaidro, ka pašreiz vidusskolas posmā ir demogrāfiskā bedre, turklāt daudzi pēc devītās klases mācības turpina apgūt Rīgā. Tas gan neesot iemesls, lai domātu par skolas reorganizāciju, kā tas ieteikts skolu tīkla sakārtošanas pētījumā.

“Strādājam pie tā, lai piesaistītu vidusskolēnus mūsu izglītības iestādei,” norāda Krieviņš. Šajā sakarā arī Baložu vidusskolas modernizācija. Tieši vides uzlabošana, un arī Baložu vidusskolas projekts būs viens no tiem veidiem, kas ļautu izšķirties par labu mūsu izglītības iestādēm nevis ļauties Rīgas izglītības iestāžu vilinājumam,” saka pašvaldības izglītības daļas vadītājs.

Gandrīz deviņu miljonu eiro vērtajā projektā līdztekus skolas piebūvei un dabas zinību kabinetu modernizācijai, tikšot izbūvēts arī mūsdienīgs sporta laukums. Lai varētu pretendēt uz 3,2 miljoniem ERAF līdzfinansējuma, no projekta nācies izņemt  baložnieku gaidītā peldbaseina būvniecību, bet pie sporta laukuma paredzēt skatītāju tribīnes. “Tribīnes, protams, ir viens no ERAF apguves nosacījumiem. Tie ir neattiecināmie izdevumi, un arī apgaismojums ir neattiecināmie izdevumi. Protams, pašvaldība apmaksās to realizāciju,” saka Ķekavas novada attīstības daļas vadītāja pienākumu izpildītājs Māris Ozoliņš.

Būvniecības konkurss tikšot izsludināts pavasarī, bet projekts noslēgsies 2020. gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt