Dienas ziņas

Jubilejas svētki dzejniecei Annai Rancānei

Dienas ziņas

Lilastē – Spānijas jūras kājnieku desants

Baložu siltumtrases rekonstrukcija var palikt bez ES finansējuma

Baložu siltumtrases rekonstrukcija var palikt bez ES finansējuma

Centrālās finanšu un līguma aģentūras (CFLA) saskatītie pārkāpumi Baložu siltumtrases rekonstrukcijas darbu iepirkumā beigušies ar pamatīgu strīdu starp nu jau bijušajiem komunālās saimniecības valdes locekļiem un novada domes vadību. Abas puses savu taisnību centīsies pierādīt tiesībaizsardzības institūcijās, bet tikmēr siltumtrases rekonstrukcija var palikt bez Eiropas Savienības (ES) finansējuma.     

Siltumtrase daudzdzīvokļu mājām Titurgā izbūvēta pirms vairāk nekā 30 gadiem un šodienas prasībām un vajadzībām vairs neatbilstot. Tāpēc Baložu komunālā saimniecība nolēma nelaist garām iespēju un izmantot ES fondu finansējumu.

“Mēs šo ceļu arī gājām. Veicām projekta pieteikumu, un saņēmām CFLA apstiprinājumu par projekta līdzfinansējumu, un bijām ceļā uz to, lai šo projektu realizētu,” sacīja bijušais SIA ''BKS'' valdes priekšsēdētājs Edgars Mencis.

Izsludinātajā iepirkumā esot pieteikušies pieci pretendenti, bet līdz izvērtēšanai nonākuši divi. Lai izvairītos no konkursa rezultātu apstrīdēšanas un iekļautos termiņā, komunālās saimniecības valde esot pieņēmusi lēmumu veikt priekšpārbaudi.

Centrālā finanšu un līguma aģentūra gan saskatījusi iepirkumā vairākus pārkāpumus, kā, piemēram, nepietiekama darba pieredze, un devusi negatīvu atzinumu.

“Respektīvi, tur vajadzēja izdarīt mājasdarbu. Izvērtēt, vai tas, ka pretendents ir projektējis, vai viņš ir tiesīgs piedalīties būvdarbos. Šo pasūtītājs nebija izvērtējis, un par to mēs viņu pagājušajā ceturtdienā arī informējām,” skaidroja CFLA direktora vietnieks Mārtiņš Brencis.

Viņš atzina, ka tas neesot nekas unikāls. Gadījumu, kad atzinums ir negatīvs, esot vismaz pāris nedēļā, un arī šoreiz ieteikums bijis iepirkumu pārtraukt un izsludināt jaunu. Pasūtītājs tam arī piekritis.

Tomēr Ķekavas novada dome abus valdes locekļus no darba atbrīvojusi. 

Ķekavas novada domes priekšsēdētāja Viktorija Baire skaidroja, ka “uz iespējamiem riskiem šajā iepirkumā dome ir vērsusi uzmanību jau, ja nemaldos, no februāra. Attiecīgi šis CFLA negatīvais atzinums tikai apstiprināja visu, ko dome ir teikusi.”

Nu jau bijušie Baložu komunālās saimniecības valdes locekļi piekrīt aģentūras uzrādītajām problēmām, kā arī bijuši gatavi izsludināt jaunu iepirkumu. Tomēr uzskata, ka personīgi nav vainojami pie kļūdām, un pēkšņā atlaišana bijusi vien vēlme atbrīvoties no viņiem.

“Saskaņā ar likumu mēs neesam tiesīgi, tai skaitā arī deputāti, iemaisīties (iepirkumu) komisijas darbā. Valdes locekļi neviens nepiedalījās iepirkumu komisijas darbā, atbildība par veiktajiem darbiem un pieņemtajiem lēmumiem, tai skaitā gala lēmumiem, kas ir protokolēti, tai skaitā audioierakstos, atbildīga ir iepirkumu komisija,” uzsvēra bijušais SIA “BKS” valdes loceklis Aigars Edvardsons.

“Es domāju, ka šis lēmums atlaist valdi brieda jau ilgāku laiku. Ir daži fakti, kur “BKS” valde nostājās pret dažu domes vadošo amatpersonu interesēm. Šie fakti tiks izmeklēti citās iestādēs, bet kopš šī mirkļa mūsu sadarbība bija pilnīgi neproduktīva un faktiski vienā virzienā vērsta,” sacīja bijušais SIA ''BKS'' valdes priekšsēdētājs Edgars Mencis.

Siltumtrases rekonstrukcija bija jāpabeidz līdz februārim, bet izveidojusies situācija to varētu aizkavēt un tādējādi apdraudēt arī ES finansējuma saņemšanu. Domes priekšsēdētāja apdraudējumu gan nesaredz, jo jauns iepirkums tikšot izsludināts jau  jūlijā, bet termiņa pagarinājums gan būšot nepieciešams.

Tikmēr atlaistie valdes locekļi ir gatavi par savu taisnību cīnīties un trešdien vērsušies Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā.  To pašu gatavojoties darīt arī novada dome.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti