Dienas ziņas

Ierobežos A. Lemberga finanšu pārskaitījumus

Dienas ziņas

Terehovā atkal veidojas rindas

Baložos piketē pret neizpildītiem solījumiem

Baložos piketē pret neizpildītiem pašvaldības solījumiem

Skeitparks, rotaļu laukumi, peldbaseins, bērnudārzs, kā arī skolas piebūve un sporta laukums ir tikai daļa no objektiem, ko Ķekavas novada dome Baložu iedzīvotājiem solījusi jau daudzus gadus, bet kuri joprojām nav uzbūvēti. Apnikuši noraudzīties, kā viņu nodokļos nomaksātā nauda iegulst dažādos projektos novada centrā, šodien vairāk nekā divdesmit Baložu iedzīvotāju pulcējās piketā.

Ar plakātiem, kas atgādina par daudzu gadu garumā neīstenotiem solījumiem, šodien vairāki desmiti Baložu iedzīvotāji un opozīcijas deputāti pie Baložu pārvaldes sagaidīja uz ikmēneša domes sēdi nākošos pozīcijas deputātus. Iebildumu sanākušajiem ir daudz gan par īsti neizprotamajiem strūklaku monstriem, kuri jau kļuvuši bīstami, gan rotaļu laukumiem, kuri savu pastāvēšanas laiku skaita paaudzēs, gan it kā uzsākto parka labiekārtošanu.

"Tik smuks mežs bija. Tagad palika tie tievie līkie koki. Zari visi tur arī mētājās, nevienam neko nevajag," teica Baložu iedzīvotājs Aleksandrs Bariševs. Iedzīvotājus neapmierina arī vairāku ielu kvalitāte, kuras atjaunot solīts jau pirms vairākiem gadiem, veicot siltumtīklu rekonstrukcijas projektu. Savukārt jaunos vecākus satrauc ierobežotās  fiziskās attīstības iespējas bērniem un pilsētas stagnēšana.

"Solīja stadionu - stadions būs citur. Solīja bērnudārzu - bērnudārzs būs citur. Šeit nekā nav, bet Baložos ir lielākais bērnu skaits. Šeit visvairāk maksā nodokļus, bet vismazāk saņem. Patiesībā nesaņem neko," norādīja Baložu iedzīvotājs Lauris Zvejnieks. "Pēdējais, kas pielika punktu: nopērk zemes  gabalu par 300 000 bez komunikācijām, it kā skolas būvniecībai. Cik tur nemaksās tās pievilkt? Nu neiet taču kaut kas riktīgi?" tā Baložu iedzīvotāja Dace Hohlova.

Sociālajos tīklos arī izplatīti dati par pašvaldības ņemtajim kredītiem, no kuriem  Baložos nonākuši vien 5%. Domes vadība gan tos sauc par mirkļa fotogrāfiju, kas  esot izrauta no konteksta. "Tāpēc, ka dažādos laikos līdzekļi tiek dažādi dalīti, šobrīd noteikti nevar teikt, ka viņi ir apdalīti, tāpēc ka kaut vai šis skolas projekts, ap kuru notiek strīdi jau labu laiku, -  projekts ir iecerēts 2016. gadā, ir izstrādāts projekts, un ir notikusi sarakste ar dažādām instancēm, tie ir līdzekļi, kas tiks ieguldīti  Baložu teritorijā," pauda Ķekavas novada domes priekšsēdētāja pirmais vietnieks Andris Ceļmalnieks.

Baložu vidusskolas piebūves un sporta laukuma būvniecības projekta virzība pagājušajā nedēļā gan apturēta, jo neattiecināmo izmaksu, kam aizdevums netiek dots, bijis pārāk daudz. "Kopš 2007. gada nav bijusi tāda situācija Latvijā, kad pašvaldībām nebūtu pieejami kredītu resursi nedz Eiropas projektiem, nedz parastajiem projektiem un kad Ministru kabinets  ierobežo iespēju aizņemties, tikai attiecināmām izmaksām Eiropas projektos," atzina Ķekavas novada pašvaldības izpilddirektore Jolanta Jansone.

Skolas piebūve un jauns sporta laukums gan  Baložos būšot, jau iztērētie 100 000 eiro gan esot zaudēti neatgriezeniski, jo tiks izsludināts jauns iepirkums projekta izstrādei. Šoreiz tikšot būvēts jauns sporta laukums, bet piebūve būšot moduļutipa būve. Ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru panākta vienošanās, kas paredz, ka jaunajam projektam jābūt īstenotam līdz 2021. gada nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti