Rīta Panorāma

Intervija ar Ievu Rozentāli un Evu Ikstenu

Rīta Panorāma

Dzintaros jauns koncertcikls „Brīvdienu mūzika”

Intervija ar Egilu Baldzēnu

Baldzēns: Darba ražīgums Latvijā ir pietiekams algu celšanai

Latvijā ir pietiekami augsts darba ražīgums, lai varētu runāt par algu palielināšanu, uzskata Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LABS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns.

Baldzēns intervijā LTV “Rīta panorāmai” sacīja, ka saskaņā ar “Eurostat” datiem darba ražīgums Latvijā ir pietiekami augsts - 64% no Eiropas Savienības (ES) vidējā līmeņa, savukārt ienākumi un pirktspēja atpaliek, un tas liecina, ka darba samaksa varētu būt lielāka.

Viņš pozitīvi novērtēja to, ka tiek apsvērta iespēja palielināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu līdz 350 eiro, norādot, ka tad arī būtu jādomā par minimālās algas palielināšanu.  

Baldzēns arī sacīja, ka pašlaik gan arodbiedrības, gan darba devēji iebilstu pret darbaspēka nodokļu paaugstinājumu, jo darbaspēka nodokļu slogs Latvijā ir lielāks nekā Igaunijā vai Lietuvā.

Jau ziņots, ka arī Eiropas Komisija mudina Latvijas valdību apsvērt iespējas celt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli (IIN) neapliekamā minimuma apmēru līdz pat minimālās mēnešalgas apmēram. Finanšu ministrija strādā pie nodokļu politikas izmaiņu piedāvājuma, ar ko mēneša beigās iepazīstinās valdības partnerus, un viens no plāna punktiem paredz būtiski palielināt ienākumu neapliekamo minimumu - līdz 350 eiro mēnesī.

Kopš pagājušā gada Latvijā ieviests diferencētais neapliekamais minimums. Šogad visiem strādājošajiem ik mēnesi ar ienākuma nodokli netiek aplikti 60 eiro, bet mazāko algu saņēmējiem pienākas līdz 115 eiro liels neapliekamais minimums, un nesaņemto starpību viņi katra gada sākumā varēs no valsts atprasīt.

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti