Autoceļu uzturētāja 2012.gada krimināllietā apsūdz divus bijušos valdes locekļus

Krimināllietā par valsts uzņēmuma “Latvijas Autoceļu uzturētājs” (LAU) amatpersonu bezdarbību prokuratūra pieņēmusi lēmumu par divu bijušo uzņēmuma valdes locekļu saukšanu pie kriminālatbildības, informēja prokuratūrā.

Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka informēja, ka prokurore pieņēmusi lēmumu par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības par valsts amatpersonas bezdarbību, ja tā izraisījusi smagas sekas vai ja valsts amatpersonai bijis mantkārīgs nolūks.

Bijušais LAU valdes loceklis Ainars Vilnītis, kurš tagad strādā par padomnieku citā Satiksmes ministrijas kapitālsabiedrībā "Latvijas Valsts ceļi", Latvijas Televīzijai apgalvoja, ka vēl nav informēts par šādu lēmumu. Prokuratūrā par šo lietu viņš vēl neesot bijis, tomēr "kādreiz" ir devies uz Valsts policiju "par tām Grieķijas mašīnām".

Visticamāk, otrs lietā apsūdzētais ir bijušais LAU valdes priekšsēdētājs Aivars Siliņš.

KONTEKSTS:

2011.gadā "Latvijas Autoceļu uzturētāja" valdē bija Aivars Siliņš, Ainars Vilnītis, Vilnis Urbanovičs, Ivars Bārdiņš un Olga Pētersone. Pēc Saeimas ārkārtas vēlēšanām 2011.gada rudenī savus amatus daļa no LAU valdes zaudēja.

Uzņēmums vēlāk nolēma vērsties pret nu jau bijušo valdi par tās savulaik akceptēto darījumu – īpašu mašīnu pirkšanu ceļu uzturēšanai ziemas apstākļos. Automašīnas pirktas no Grieķijas caur Vāciju, taču viena no tām netika atgādāta. 

Pirms pieciem gadiem LAU tiesā iesniedza civilprasību par zaudējumu aptuveni 190 tūkstošu eiro apmērā piedziņu. Nu lietas izskatīšana atlikta līdz novembrim, jo lietā iesniegts priekšlikums par izlīguma sarunu organizēšanu.

Tāpat saistībā ar šo lietu sākts kriminālprocess pret diviem bijušajiem valdes locekļiem, iespējams, pret Ainaru Vilnīti un bijušo LAU vadītāju Aivaru Siliņu, vēstīja LTV  raidījums "De facto". Marta beigās policija lietu kriminālvajāšanas sākšanai nosūtīja prokuratūrai.

Tāpat šogad aprīlī kļuva zināms, ka saistībā ar LAU tiek izmeklēts vēl viens kriminālprocess par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanos personu grupā. 

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Populārākie
Interesanti