Austrumu slimnīcas padome un valde plāno vienoties ar Onkoloģijas centru par turpmāko sadarbību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) padome kopā ar slimnīcas vadību šonedēļ uzsāks sarunu procesu, lai uzklausītu Latvijas Onkoloģijas centra (LOC) ārstu viedokļus, atklātu iespējamās komunikācijas vai saskarsmes problēmas un vienotos par kopīgu turpmākās attīstības redzējumu un soļiem, informēja RAKUS.

Sarunu procesa mērķis ir panākt vienošanos un rast risinājumu, lai turpmāk spētu nodrošināt ārstēšanas un aprūpes nepārtrauktību onkoloģiskajiem pacientiem, norādīja RAKUS.

Slimnīcas valdes pārstāvji kopā ar ārstniecības direktori 3. janvārī tikās ar stacionāra LOC vadību un Onkoķirurģijas klīnikas ārstiem, lai uzklausītu viedokļus un turpinātu konstruktīvu diskusiju par tālākās attīstības īstermiņa un ilgtermiņa redzējumu vairākos svarīgos jautājumos, piemēram, operāciju bloka pārcelšanas jautājumā, firmas "Ernst&Young" veiktā audita secinājumu atkārtotu prezentāciju, kā arī diskusijām darba grupās, lai vienotos par turpmākajiem attīstības modeļiem.

Tāpat šonedēļ ir paredzētas valdes tikšanās ar Staru terapijas, kā arī Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīniku personālu.

Arī slimnīcas padome šonedēļ uzsāks individuālas sarunas gan ar LOC vadošajiem ārstiem, lai identificētu problēmas un rastu risinājumus, gan arī ar onkoloģisko pacientu atbalsta biedrībām, lai uzklausītu viedokļus, bažas vai satraukumu un izdiskutētu ar ārstiem un slimnīcas vadību pacientiem aktuālos jautājumus.

RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis norādīja: "Esam vērsti uz sadarbību un meklēsim saskarsmes punktus, kur varam vienoties un iet attīstības virzienā. Atkārtoti pārrunāsim audita secinājumus un lemsim par darba grupām ar plašu stacionāra LOC vadības, klīniku un nodaļu vadītāju iesaisti, lai vienotos par labāko un pacientu interesēm atbilstošāko LOC attīstības modeli."

RAKUS vadītājs atkārtoti uzsvēra, ka slimnīcas valde un vadība šobrīd ir tikai ķīlnieki nepietiekamajam nozares finansējumam un daudzu medicīnas speciālistu akūtam iztrūkumam. 

Slimnīca esot vienota jautājumā par jaunā atalgojuma modeļa ieviešanu, kam akūti nepieciešams finansējums un kas paredz saprotamas un sakārtotas atalgojuma sistēmas ieviešanu, atzīmēja Paeglītis. 

Tāpat slimnīca esot vienota jautājumā par Nacionālā veselības dienesta tarifu pārskatīšanas nepieciešamību slimnīcas pakalpojumiem, kas šobrīd ne tikai neatbilst mūsdienu finanšu realitātei, bet "ir pagājušā gadsimta arhaisms", norādīja RAKUS vadītājs.

KONTEKSTS:

Novembra beigās par aiziešanu no LOC paziņoja trīs vadošie LOR ārsti. Kā iemesli izskanēja jaunu un modernu iekārtu trūkums, nepietiekamas algas un arī vadības attieksme. Tas draudēja ar veselas Onkoloģijas centra nodaļas slēgšanu. Beigās darbu pameta divi no trim ārstiem, kas uzrakstīja atlūgumu.

Tieši LOR speciālistu aiziešana no LOC nostrādājusi kā palaidējmehānisms pārējo LOC ķirurgu un citu speciālistu sašutumam par attieksmi pret personālu, kas novedis pie LOC ārstu brīdinājuma par iespējamu kolektīvo atlūgumu.

Tāpēc Veselības ministre Līga Meņģelsone (deleģēta no "Apvienotā saraksta") uzdeva Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas padomei mēneša laikā atrisināt saspīlējumu starp slimnīcas valdi un LOC ārstiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti