Panorāma

VP pabeidz izmeklēšanu Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā

Panorāma

Panorāma

Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti

Onkoloģijas centrā darbu gatavi pamest trīs vadošie LOR ārsti; apdraudēta nodaļas pastāvēšana

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 5 mēnešiem.

Latvijas Onkoloģijas centrs (LOC), iespējams, tuvākajā laikā varētu zaudēt uzreiz trīs vadošos LOR speciālistus un līdz ar to veselu nodaļu. Ārsti uzteikuši darbu gan nekonkurētspējīga atalgojuma dēļ, gan tāpēc, ka ilgstoši neesot saņēmuši atbilstīgu materiāltehnisko nodrošinājumu darbam. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) valde apgalvo, ka sarunas ar speciālistiem vēl notikšot. Tomēr atalgojuma ziņā slimnīca nevarot konkurēt ar privātajām ārstniecības iestādēm. 

LOC ir Latvijas vadošā iestāde vēža ārstēšanā, taču ļoti iespējams, ka no nākamā gada sākuma te būs par vienu nodaļu mazāk. Jo darbu uzteikuši trīs vadošie otolaringologi.

LOC Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs Armands Sīviņš norādīja – šie ir speciālisti, kuru skaits Latvijā ir ierobežots. 

"Tie LOR [ārsti], kuri veic ļoti smagas, sarežģītas operācijas kopā ar mikroķirurgiem, principā unikālas operācijas," pauda Sīviņš.

LOC Galvas un kakla ķirurģijas nodaļas vadītājs Romāns Dzalbs ir viens no otolaringologiem, kurš uzrakstījis atlūgumu. Viņš stāstīja, ka vairākus gadus kopā ar kolēģiem lūdzis slimnīcas vadību iegādāties gan mikroskopu, gan lāzeru, kas ļautu veikt mūsdienīgas, starptautiskām vadlīnijām atbilstīgas operācijas, taču tas neesot noticis. Lūgumi tikuši regulāri atkārtoti. Šajā rudenī, kad LOR nodaļas kolēģim piedāvāts ievērojami lielāks atalgojums citā slimnīcā, Dzalbs kā nodaļas vadītājs nolēmis vēlreiz vērsties pie Austrumu slimnīcas valdes, lūdzot pārskatīt arī atalgojumu. Visi trīs otolaringologi bija nolēmuši turēties kopā un negatīvas atbildes gadījumā kopā uzteikt darbu, kaut lēmums būtu ļoti smags visiem.

Dzalbs pastāstīja: "Saņēmu atbildi gan telefoniski, ka – nu nekas, nu tad veram ciet, ka tas nekas īpašs nav. Pēc tāda morāla trieciena nolēmām, ka rakstīsim visi, un principiāli nekas īsti nav mainījies, es esmu nodaļas vadītājs un nodaļā ir trīs otorinolaringologi un neviens nav atlūgumus atsaucis."

Onkoķirurģijas klīnikas vadītājs apstiprināja, ka, zaudējot šos speciālistus, jau no nākamā gada sākuma Onkoloģijas centrā faktiski zūd vesela nodaļa.

Sīviņš norādīja: "Principā, ja nav neviena sertificēta LOR ārsta, jā, mēs zaudējam, LOC vairs netiks sniegti, nebūs iespēju ārstēties LOR pacientiem ar ļaundabīgiem LOR audzējiem. Jā, praktiski gandrīz vai ceturtā daļa no onkoķirurģijas klīnikas tiek nošķelta."

Tikmēr Austrumu slimnīcas valde apstiprināja, ka otolaringologiem nepieciešamās aparatūras iepirkumi bija aizkavējušies, taču šobrīd valde to iegādi esot apstiprinājusi. Kas attiecas uz atalgojumu – universitātes slimnīca nevarot konkurēt ar privāto sektoru. 

RAKUS valdes loceklis Haralds Plaudis skaidroja: "Līdz 31. decembrim ārsti strādā, visiem pacientiem tiek nodrošināti gan izmeklējumi, gan konsultācijas, gan operācijas. Faktiski mums ir pusotrs mēnesis, lai situāciju atrisinātu, un mēs ceram uz abpusēji izdevīgu situācijas risinājumu. Protams, centrā visam ir pacients."

Savukārt Dzalbs, taujāts, kam būtu jānotiek, lai ārsti mainītu viedokli, sacīja: "Nezinu. Esam tik ļoti izvazāti, tik nomelnoti un ko tik neesam dzirdējuši savā virzienā, ka šobrīd man vispār grūti iedomāties."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti