Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Oditu Krenbergu

Rīta Panorāma

Reibinošais sapņu delīrijs izrādē «Sapņotāji» Dailes teātrī

Intervija ar Arti Pabriku («Attīstībai/Par!») politiķis

«Attīstībai/Par!» varētu nepiekrist konfidencialitātei Gobzema valdības sarunās

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” varētu nepiekrist konfidencialitātei, ko valdības sarunās vēlas ievērot premjera amatam nominētais Aldis Gobzems no partijas “KPV LV”. To intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atklāja “Attīstībai/Par!” politiķis Artis Pabriks.

Pabriks pauda, ka nav saņēmis atbildi uz jautājumu, kāpēc Valsts prezidents Raimonds Vējonis premjera amatam ir izvirzījis Gobzemu. Tāpēc, viņaprāt, prezidentam jāpalīdz Gobzemam valdības veidošanā vai jāatzīst kļūda kandidatūras izvēlē.

Viņš izteica šaubas par to, kā spēs funkcionēt valdība, kuras iespējamam premjeram un kādiem ministriem varētu nebūt pielaides valsts noslēpumam. “Šī nominācija savā ziņā bija pārsteigums. (..) Ar šo lēmumu Valsts prezidents uzņēmās ļoti lielu atbildību uz sevi, jo tika ignorēti drošības iestāžu signāli un informācija par iespējamām nopietnām problēmām pielaides saņemšanai izvirzītajam kandidātam,” sacīja politiķis.

Varot gan nākt ar likumdošanas piedāvājumu, ka augstos amatos ievēlētie automātiski saņem pielaides valsts noslēpumam. Tādā gadījumā varētu prasīt Satversmes aizsardzības birojam (SAB) un citām drošības iestādēm vērtējumu.

Problēmas varētu būt arī sadarbībā ar NATO sabiedrotajiem gadījumā, ja augstajām amatpersonām nebūs pielaides – šādu signālu Pabriks esot saņēmis, tiekoties ar sabiedroto valstu vēstniekiem.

Tāpat neesot pieņemama iecere par konfidencialitāti sarunās, kurās tiek apspriestas būtiskas reformas valstī. “Tika piedāvāts parakstīt konfidencialitātes līgumu, kas nozīmētu, ka ne žurnālisti, ne masu saziņas līdzekļi, ne sabiedrība varētu zināt, kāda veidā tiek piedāvātas reformas valdības sarunās. (..)

Esmu pārliecināts, ka “ Attīstībai/Par!” pārstāvji nespēs parakstīt konfidencialitātes līgumu, jo tas būtu pretrunā ar principiem un vērtībām, kuras mēs pārstāvam,” sacīja Pabriks.

KONTEKSTS:

Mēnesi pēc 13. Saeimas vēlēšanām, kad partijas nebija spējušas vienoties par valdības aprisēm, Valsts prezidents Raimonds Vējonis aicināja Jaunās konservatīvās partijas pārstāvēto Jāni Bordānu veidot valdību, taču viņam tas neizdevās. Tad Vējonis aicināja partijas aktīvāk strādāt, taču arī tas nevainagojās ar panākumiem, un 26.novembrī Vējonis deva "KPV LV' pārstāvētajam Aldim Gobzemam divas nedēļas valdības izveidei.

Dienu pēc nominēšanas "KPV LV" tikās ar pārējā Saeimā ievēlētajām partijām, izņemot "Saskaņu", piedāvājot valdības tapšanas sarunu grafiku, kas paredz 10 sanāksmēs vienoties par darāmajiem darbiem, izvērtēt reformu plānu un to fiskālo ietekmi un sadalīt atbildības jomas. Turklāt Gobzems vēlas šo procesu veidot konfidenciālu, par ko partijas esot par to vienojušās.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti