Dienas ziņas

Vēl lemj par jauno novadu ģerboņiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Atklāj jaunu mazākumtautību mediju platformu

Atklāta jaunā sabiedrisko mediju mazākumtautību multimediju platforma RUS.LSM

Šodien atklāta jaunā mazākumtautību multimediju platforma RUS.LSM, kurā turpmāk vienkopus jaunā formātā un kvalitātē būs skatāms, klausāms un lasāms Latvijas Televīzijas un sabiedrisko mediju portāla LSM, kā arī Latvijas Radio 4 saturs mazākumtautībām.

Latvijas Televīzija (LTV) turpina realizēt apjomīgu investīciju plānu satura pilnveidošanai un digitālo kanālu attīstīšanai. Līdz ar LTV Ziņu dienesta pāriešanu uz jauno studiju līdzšinējā ziņu studija, investējot 450 000 eiro, pārveidota multimediju platformas RUS.LSM vajadzībām. Atbalstot informatīvās telpas un mazākumtautību piederības sajūtas stiprināšanu, projekts īstenots sadarbībā ar starptautiskiem partneriem.

“Latvijas Televīzijas mērķis ir nodrošināt efektīvu un mērķtiecīgu komunikāciju ar Latvijas mazākumtautību auditoriju. Lai noturētu to Latvijas informatīvajā telpā, esam izveidojuši jaunu tikšanās vietu – platformā RUS.LSM, sadarbojoties visiem trim sabiedriskajiem plašsaziņas līdzekļiem, būs iespēja vēl ātrāk un ērtāk sniegt objektīvu, neatkarīgu un daudzveidīgu saturu,” teic LTV valdes loceklis Ivars Priede.

Projektu līdzfinansēja Lielbritānijas Ārvalstu sadraudzības un attīstības birojs un ASV Valsts departaments. Atklāšanas pasākumā Apvienotās Karalistes vēstnieks Latvijā Pols Bramels sacīja, ka medija uzdevums ir sasniegt iespējami plašāku auditoriju, arī tad, ja tā nerunā valsts valodā.

“Apvienotās Karalistes raidorganizācija nodrošina saturu daudzās valodās, jo BBC ir organizācija, kura cenšas sasniegt auditoriju visā pasaulē. No mūsu perspektīvas redzam, ka Latvijā oficiālā valoda ir latviešu valoda. Bet ir arī liela sabiedrības daļa, kurai dzimtā valoda ir krievu valoda. Ir ļoti svarīgi, ka mediji ir elastīgi un nodrošina ziņas visiem,” sacīja Pols Bramels.

Jaunā multimediju platforma RUS.LSM veidota uz sabiedrisko mediju portāla LSM bāzes, tehniski un vizuāli pārveidojot un pilnveidojot jau esošo portāla sadaļu krievu valodā.

Jaunā multimediju studija un žurnālistiem pieejamais mobilais tehniskais aprīkojums ļaus uzlabot satura reakcijas un aprites laiku – būs nodrošināta piecu minūšu gatavība tiešajam ēteram jebkurā diennakts laikā.

Augstas kvalitātes tehnoloģijas ļaus dažādot saturu, kā arī operatīvi ziņot par sabiedrībai būtiskiem notikumiem, negaidot lineārā ētera laiku.

Platformas satura piedāvājums iekļaus teksta un grafisko informāciju, video un audio, kā arī tiešraidēs straumētus video formātus un pasākumus. Tajā būs iespēja satikt jau iemīļotus un novērtētus žurnālistus un raidījumu vadītājus: Marinu Ļebedevu, Alekseju Dundu, Diānu Spinu, Aļonu Borisovu, Daniilu Smirnovu, Andreju Dmitrijevu, Vladimiru Ivanovu u.c.

“Esam kļuvuši lielāki – LTV “Russkoje veščaņije” (Русское вещание) komanda saglabāta pilnā sastāvā un apvienota ar RUS.LSM portāla komandu. Vasara mums bijusi pat karstāka nekā laika apstākļi – padarīts ļoti daudz: plānojām, filmējām, montējām, lai jaunajā RUS.LSM būtu iespēja saturu ne tikai skatīties, bet arī lasīt un klausīties. Platformā arī Latvijas Radio 4 ne tikai dzirdēsiet, bet daļu no tā redzēsiet dzīvajā eterā. Turpmāk vairāk ziņosim par notikumiem reģionos, turpināsim par aktuālo aktīvi komunicēt sociālajos medijos: "Facebook", "Instagram" un "Youtube". Meklējiet mūsu kanālus ar jauno nosaukumu RUS.LSM, ” teic platfromas RUS.LSM galvenā redaktore Jekaterina Safronova.

Šodien plkst. 16.00 tiešraidē rus.LSM.lv sāksies “Lielais restarts” – pirmais projekts no jaunās platformas multifunkcionālās studijas. Jaunajā studijā darbosies robotizētas kameras, un tiešraidi varēs nodrošināt tikai divi cilvēki.

“Šeit ir radīta studija ar pilnīgi citu filozofiju. Ziņām visā pasaulē ir kaut kādas savas prasības un savi standarti. Interneta medijiem ir citi standarti. Bet šeit mums šie standarti bija jāapvieno. Šī studija, mēs to saucam par dekorāciju studijā, ir 360 grādu studija. Respektīvi, pilnīgi uz visām pusēm var strādāt,” pastāstīja LTV režisore un raidījumu veidotāja Liene Žeimunde.

Trīs stundu dzīvā ētera maratonā būs iespēja redzēt gan diskusiju raidījumu, gan jauna formāta sižetus, kā arī projekta “Govorim latviski” 1. sēriju un īsu dokumentālās filmas “Rīgas vārti” fragmentu (visa filma būs skatāma jau 18. septembrī). RUS.LSM komanda gatavojas arī interaktīvai komunikācijai ar skatītājiem.

No 20. septembra platformā vairākas reizes dienā tiešraidē būs skatāmas ziņas, darba dienās plkst. 19.00 – plašāks ziņu apskats. Pēc vakara ziņām par sportu vēstīs Andrejs Dmitrijevs un Vladimirs Ivanovs. Pie skatītājiem atgriezīsies žurnālista Alekseja Dundas vadīts diskusiju raidījums – ar jaunu nosaukumu “ТЧК” tas būs skatāms katru darba dienu pēc plkst. 16.00. Aleksejam pievienosies žurnāliste Aļona Borisova. Operatīvi reaģējot uz aktuālajiem notikumiem Latvijā un citviet pasaulē, tiešraidē plānotas arī citas diskusijas. Diāna Spinu un Daniils Smirnovs turpinās izmeklēt sabiedrībai svarīgas norises raidījumā “Личное дело”, savukārt Andrejs Dmitrijevs un Jevgenija Šafraņeka veidos dzīvesstila stāstus.

KONTEKSTS:

Sabiedrisko mediju portāls LSM izveidots 2013. gadā, šobrīd tas pieejams trīs valodās. Līdzās sociālpolitiskām ziņām un analītikai tiek attīstīts arī dzīvesstila, kultūras un citas tematikas saturs. Portāls pēdējos gados piedzīvojis izaugsmi. Starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma “Gemius” publicētajā Latvijas interneta lietotāju apmeklētāko vietņu TOP 20 Kopējās statistikas topā LSM stabili turas TOP 3 (ziņu portālu vidū), sasniedzot vairāk nekā 600 000 lietotāju ik mēnesi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt