Atkal ielaužas ūdeļu fermā un izlaiž 100 dzīvniekus

Iecavas novadā, ūdeļu fermā “Baltic Devon Mink”, naktī no otrdienas 2.maija uz trešdienu 3.maiju, notikusi ielaušanās, atverot 400 būrus. Izbēgušas aptuveni 100 ūdeles, no kurām lielākā daļa jau ir atrastas pēdējās nedēļas laikā.

”Fermas tālākajā stūrī nostrādājusi signalizācija, kamēr apsardzes vienība devusies apsekot lokāciju, audzētavas otrā pusē, pieņemam, ka vairākas personas pārlēkušas pāri sētai un operatīvi atvērušas būrus,”  stāsta direktors Leifs Mogensens.

Būros atradās ūdeļu mammas ar mazuļiem, kā arī tādas, kas vēl ir gaidībās; izbēgušas vairāk nekā simts mammas, no kurām uzņēmuma darbiniekiem lielāko daļu šobrīd jau ir izdevies noķert un nogādāt atpakaļ būros.

“Lai arī mammas tiek noķertas, tās ir emocionāli ļoti satrauktas un nespēj barot mazuļus. Līdz ar to mazuļi tiek izvietoti inkubatorā, kur par tiem rūpējas vetārsts,” stāsta Mogensens.

Savukārt Latvijas Zvēraudzētāju Asociācijas valdes locekle Sandra Vilciņa stāsta, ka ūdeļu izlaišana ir nepieņemama no dzīvnieku aizsardzības viedokļa. „Šāda rīcība daudzējādi nav pieņemama, jo mazuļi, kas paliek būros, nespēj paši uzturēt siltumu,” saka Vilciņa. „No būriem izlaižot ūdeļu mammas, dzīvnieki netiek glābti, bet gan tiem tiek nodarīts pāri. Līdz ar to šāda rīcība nav loģiska un ir nevēlama no dzīvnieku aizsardzības viedokļa," norāda Vilciņa.

Šis ir jau otrais šāda veida ielaušanās notikums šogad, pirmo reizi tas skāra kažokzvēru audzētavu "Gauja AB" naktī uz sestdienu, 29.aprīli, nodarot uzņēmumam zaudējumus vairāku tūkstošu eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti