PVD vērtēs dzīvnieku līķu izmantošanu piketā pie Saeimas

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) izvērtēs dzīvnieku līķu izmantošanu biedrības "Dzīvnieku policija" ceturtdien rīkotajā piketā pie Saeimas, kur piketētāji politikas veidotājus aicināja noteikt stingrākas prasības dzīvnieku pavairotājiem.

Ceturtdienas rītā pie Saeimas ēkas pirms sēdes, kurā deputāti apstiprināja izmaiņas ar mājdzīvnieku labturību saistītos likumos, notika dzīvnieku aizsardzības organizāciju pikets pret bezatbildīgu mājas dzīvnieku pavairošanu. Šādu piketu dzīvieku aizsardzības organizācijas rīkoja jau trešo reizi. Pirmais protests notika pērn septembrī, otrais – decembrī.

Piketa rīkotāju – biedrības "Dzīvnieku policija" – pārstāvji uzskata, ka grozījumos Dzīvnieku aizsardzības likumā būtu jāietver visu mīļdzīvnieku audzētāju kontrole, lai valstiskā līmenī risinātu dzīvnieku pārprodukcijas cēloni un nodrošinātu humānu attieksmi pret istabas dzīvniekiem. Piketētāji aicināja politikas veidotājus noteikt dzīvnieku pavairotājiem pietuvinātas prasības tām, kādas tiek piemērotas, piemēram, uzraudzībai dzīvnieku patversmēs, kur saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem dzīvnieku aprite tiek stingri kontrolēta un uzraudzīta.

Piketa laikā apskatei bija pieejami vairāki koka zārki, kuros atradās suņu un kaķu mirstīgās atliekas. PVD norādīja, ka notikušo izvērtēs.

PVD jau ir sazinājies ar Valsts policiju, kura tuvākajā laikā iesniegs materiālus dienestam izvērtēšanai.

Dienestā uzsvēra, ka dzīvniekam pēc tā nāves ir jātiek pienācīgi vai nu apbedītam, vai kremētam. Dzīvnieku līķu vadāšana pa pilsētu un publiska izrādīšana PVD ieskatā ir nepieņemama.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti