Dienas ziņas

Liela interese par vakcinēšanos

Dienas ziņas

Zemgalē atjauno bijušās pilis un muižas

Aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Atkal aktivizējušies kūlas dedzinātāji

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Pirms divām nedēļām atbildīgie dienesti ziņoja, ka šogad mazumā gājuši kūlas ugunsgrēki. Taču tas acīmredzot bija tikai salīdzinoši vēsais un mitrais pavasaris, kas atturēja ļaudis no šī nelāgā paraduma. Laikam kļūstot siltākam un sausākam, arvien vairāk darba arī ugunsdzēsējiem.    

Aizvadītajā diennaktī Latvijā reģistrēti 88 kūlas ugunsgrēki, turklāt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) darbinieki piedalījušies arī astoņu meža ugunsgrēku dzēšanā. Savukārt piektdien tika saņemti izsaukumi uz 59 kūlas ugunsgrēkiem un septiņiem meža ugunsgrēkiem.

“Skatoties uz laikapstākļiem – aktivizējušies cilvēki, kuri tādā veidā vēlas sakopt teritoriju,” atzina VUGD pārstāve Agrita Vītola.

“Parasti tas ir jūtams diennakts laika posmā no pulksten 12.00 līdz astoņiem vakarā, kad visvairāk un visaktīvāk cilvēki vēlas dedzināt pērno zāli,” stāstīja Vītola.

Pērn uz šo laiku jau bija reģistrēti nedaudz vairāk par 1000 kūlas ugunsgrēku. Šogad statistika kaut nedaudz, bet labāka – 737 ugunsgrēki.

Lielākais kūlas ugunsgrēks fiksēts Daugavpils pusē, kur pērnā zāle dega 45 hektāru platībā, bet lielākoties deg nelielas teritorijas – vienu, divu hektāru platībā. Turklāt ne vien laukos, bet arī pilsētās.

Piemēram, sestdien dega kūla Rīgā, Ķengaraga rajonā. 

VUGD atgādina - kūlas dedzināšana ir aizliegta un sodāma rīcība, kas kaitīga ne vien videi un īpašumiem, bet arī cilvēku dzīvībai un veselībai.

“Par laimi, šajā nedēļas nogalē cietušo nav, bet aizvadītajā nedēļā viens cilvēks cieta kūlas ugunsgrēkā. Aizvadītajā diennaktī degušas arī dārza mājiņa līdz ar kūlu,” informēja Vītola.

Ugunsdzēsēji prognozē, ka, pieturoties siltam un sausam laikam, arī kūlas ugunsgrēku skaits varētu pieaugt. Sods par kūlas dedzināšanu fiziskai personai ir no 30 līdz 700 eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti