Atjaunos Tautas frontes muzeja ekspozīciju

Muzejā ikviens interesents var iepazīties ar dokumentiem, fotogrāfijām, kinohronikām, kas ataino Atmodas laika vēsturiskos procesus, notikumus un to dalībniekus. Turklāt Latvija ir vienīgā vieta, kur no trijām Baltijas valstīm ir saglabāta Tautas frontes mītne.

Pirms jubilejas atjaunos Tautas frontes muzeja ekspozīciju un memoriālās ēkas infrastruktūru. Tam atvēlēti vairāk kā 320 tūkstoši latu. Tautas kustības dalībnieki un muzejnieki norāda, ka ēka nav labā stāvoklī, taču tā pati ir vēstures liecība. Muzejā šobrīd ikviens interesents var iepazīties ar dokumentiem, fotogrāfijām, kinohronikām, kas ataino Atmodas laika vēsturiskos procesus, notikumus un to dalībniekus. Turklāt Latvija ir vienīgā vieta, kur no trijām Baltijas valstīm Tautas frontes mītne ir saglabāta.

Nākamajā gadā Latvijas Tautas frontei apritēs 25 gadi un jubilejas pasākumi izmaksās vairāk nekā 400 tūkstošus latu, no kuriem lielāko daļu atvēlēs tieši muzeja ēkas remontam un pamatekspozīcijas izveidei. Latvijas Tautas frontes muzejs atrodas vecpilsētas ielas ēkā, kas kalpojusi par štābu jeb mītni atmodas kustībai. Tādēļ muzejniece Antra Mazūra, izrādot ēku, skaidro, ka pats nams ir vēsturiska liecība un ekspozīcijai šeit arī jāpaliek. Vecā koka grīda arvien visās telpās čīkst un arī oriģinālās tapetes nav nomainītas. Priekšsēdētāja un sekretāru kabineti saglabāti autentiskā izskatā ar tam laikam raksturīgām mēbelēm, vēsturiskiem telefoniem, faksa aparātiem, trimdas latviešu dāvināto manuālo kopējamo mašīnu un citiem priekšmetiem. Bet ēkas tehniskais stāvoklis aizvien pasliktinājies.

Tautas kustības dalībnieks Artis Ērglis norāda, lai arī muzeja ēka tagad stāv klusa, atmodas laikā tajā rosījās visi Tautas frontes darbinieki, brīvprātīgie, tur atradās laikraksts 'Atmoda' un arī koordinācijas centrs. Ērglis pārliecināts, ka vecpilsētas Tautas frontes nams mūsdienu sabiedrībai kalpo arī kā simbols tautas saliedētībai un spējai tik nelielā mītnē sagatavoties cīņai par neatkarību.

Barikāžu muzeja direktors Renārs Zaļais atzīst, ka ir svarīgi, lai muzejus, kas atspoguļo Latvijas jaunāko laiku vēsturi, vieno viena ideoloģiskā bāze un tie vairāk sadarbotos. Taču fiziski muzejus apvienot nevajadzētu, jo, lai arī telpas ir mazas un ierobežo ekspozīciju izmērus, tām tiešām ir nozīme un spēja apmeklētājiem radīt neaizstājamu priekšstatu. Arī barikāžu muzejs iemitinājies tā laika barikāžu sargu galvenā ēdināšanas punkta telpās.

Tautas frontes muzeja infrastruktūras sakārtošanu un ekspozīcijas atjaunošanu paredzēts paveikt līdz nākamā gada 25. Tautas frontes gadadienai. Tāpat tiks izdota grāmata un veidota dokumentālā filma par tautas kustības darbību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt