Problēmas ar nepietiekamu vietu skaitu Stradiņu slimnīcā esot bieži.
“Mums trūkst kapacitātes. Pacientu plūsma noteikti ir lielāka, nekā mēs spētu to apkalpot,” atzina Rācenis.
Viņš norādīja uz Uzņemšanas nodaļu, kas ir atjaunota, paredzot tajā 60-80 pacientu uzņemšanai diennaktī. Taču realitātē vidējā plūsma ir 150-200 pacienti diennaktī.
“Tad skaidrs, ka tur nebūs vietas, kāds sēdēs uz krēsla. Jo vienkārši tā vieta ir pārāk maza,“ sacīja ārsts.
Pacientu skaitu ietekmē arī Rīgas 1. slimnīcas aizvēršanās, jo šo pacientu plūsma sadalās starp Rīgas Austrumu slimnīcu un Stradiņa slimnīcu.
Tiesa, pēdējos gados pacientu pavadītais laiks slimnīcā ir mazāks. Piemēram, 80.-90. gados vidējais hospitalizācijas laiks terapijas nodaļās bija 20-30 dienas, zināja stāstīt Rācenis.
Problēma gan ir ar to, ka pacientiem, izrakstoties no slimnīcas, nereti nav, kur doties tālāk, jo ir vajadzīga turpmākā aprūpe. Rācenis atklāja, ka pats dažkārt ir spiests meklēt turpmākās aprūpes iespējas pacientiem, kuri ir izrakstāmi no slimnīcas.
KONTEKSTS:
Iepriekš publiskajā telpā plaši izskanēja problēma ar katastrofālo ārstniecības personāla trūkumu. Pētnieciskās žurnālistikas centrs “Re:Baltica” atklāja, ka ārstniecības iestādes visā Latvijā izmisīgi meklē jaunos, arī gados jaunos kolēģus, taču veselības aprūpē viņi neienāk. Trūkst ārstu, bet vēl katastrofālāks ir medmāsu trūkums.