Ārsti norāda uz nepilnībām e-nosūtījumu pakalpojumā

Apritējusi nedēļa, kopš e-veselības sistēmā, kurā jau kādu laiku iespējams, piemēram, izrakstīt e-receptes, nu ir iespējams arī veikt e-nosūtījumus. Nacionālajā veselības dienestā stāsta, ka sistēma ir veiksmīgi palaista, bet ārsti par to nav sajūsmā.

Jau nedēļu e-veselības sistēma papildināta ar e-nosūtījumu pakalpojumu, bet ārsti norāda uz nepilnībām tajāKristaps Feldmanis

  E-nosūtījumi e-veselības sistēmā 1. janvārī palaisti, kā plānots, un nekādu sarežģījumu, kā arī sūdzību neesot, stāsta Nacionālā veselības dienesta IT projektu attīstības nodaļas vadītājs Maksims Burčenko.

  "Ar 1. datumu stājās spēkā e-nosūtījumu palaišana e-veselības portālā, kas ir veiksmīgi noritējusi. Uz doto brīdi e-veselības portālā ir iespēja izrakstīt e-nosūtījumu, un viss strādā," norādīja Burčenko.

  Citas domas ir ģimenes ārstei un Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītājai Līgai Kozlovskai, kuras ģimenes ārsta prakse atrodas Balvos. Viņa norāda – e-nosūtījumus nav iespējams izrakstīt.

  "E-nosūtījumu sistēma, var teikt, ka praktiski nestrādā. Un arī ne šodien es varu kādu nosūtījumu aizsūtīt. Pati programma arī ir ļoti smagnēja, jo nevar uzrakstīt diagnozi ar kodu, bet ir jāraksta viss diagnozes nosaukums ar burtiem, un tad tikai viņi sāk izsist diagnožu klasifikatorus. Mēs nevaram vēl aizsūtīt. Es esmu tikai sagatavojusi nosūtījumus, bet nosūtījums reāli vēl neviens nav aizgājis," stāstīja Kozlovska.

  Kozlovska norāda, ka darbs šobrīd vēl aizvien notiek, izrakstot nosūtījumus papīra formā. Viņa arī minēja – kā Latvijas Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja plāno vērsties ar sūdzību par sistēmas traucējumiem Nacionālajā veselības dienestā, jo no kolēģiem ir saņēmusi līdzīgas iebildes par sistēmas traucējumiem.

  "Mēs runājām ar kolēģiem, kuriem atsevišķos gadījumos bija izdevies uzrakstīt nosūtījumu, bet viņiem visiem bija pretenzijas, ka, lai uzrakstītu nosūtījumu, ļoti ilgs laiks nepieciešams, jo nevar atvērt diagnozes kodu, kā ārsti ir pieraduši, kā mums tas ir nepieciešams atbilstoši laikmetam," uzsvēra Kozlovska.

  Ģimenes ārste Ilona Timčenko praktizē Rīgā. Arī viņa norāda uz e-nosūtījumu sistēmas nesakārtotību. Atsevišķi traucējumi e-nosūtījumu izrakstīšanu pat padarot neiespējamu.

  "Diezgan grūti sameklēt izmeklēšanas veidu. Dažas izmeklēšanas vispār nav iekļautas, piemēram – audiogramma, spirogrāfija tur vispār nav. Vēl ir problēma, ka es nevaru redzēt uzreiz, vai nosūtījums ir saglabāts, vai nē. Man tad jāiet nosūtījumu sarakstā. Un es nevaru redzēt, kur es nosūtīju pacientu iepriekšējā dienā vai iepriekšējā nedēļā," skaidroja Timčenko.

  Nacionālā veselības dienesta IT projektu attīstības nodaļas vadītājs Burčenko uzsver, ka problēma ar diagnožu kodu ievadīšanu ir apzināta un tiekot risināta.

  Viņš arī atgādināja, ka e-nosūtījumu sistēma ir apjomīga, tādēļ nenoliedz, ka ir iespējamas kādas nepilnības. Burčeeko aicina ģimenes ārstus par katru sistēmas nepilnību aktīvi informēt Nacionālo veselības dienestu, lai tas visas problēmas varētu novērst.

  Arī e-recepšu ieviešana radīja virkni neskaidrību, un sistēma tā īsti ārstus neapmierina vēl šodien.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti