Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Attālināti iepazīstina ar zinātnes sasniegumiem

ĀM: aug spriedze attiecībās starp ES un Krieviju

Ārlietu ministrija: Latvija atbildēs Krievijai par sankcijām pret amatpersonām

Krievijas lēmums liegt iebraukšanu Krievijā vairākām Eiropas Savienības augsta līmeņa amatpersonām, kuru vidū ir arī Latvijas Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājs Ivars Āboliņš, vēl vairāk saspīlē Krievijas attiecības ar Eiropas Savienību, norāda Ārlietu ministrijā. Latvijas puse ir solījusi atbildēt Krievijai.

Sankciju noteikšanu pret Valsts valodas centra direktoru Māri Baltiņu un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāju Ivaru Āboliņu, nosakot viņiem liegumu iebraukt Krievijā, Latvijas Ārlietu ministrija sauc par nedraudzīgu soli, ko neatstāšot bez atbilstošas atbildes.

“Mēs patiešām redzam to kā mēģinājumu iejaukties Latvijas iekšējās lietās, un šādos gadījumos noteikti šāda rīcība tiek rūpīgi izvērtēta un tiek meklēti atbilstīgākie atbildes soļi, kas noteikti sekos. Šis nav tikai Latvijas jautājums, šeit ir runa par visu Eiropas Savienību,” sacīja Ārlietu ministrijas pārstāvis Jānis Beķeris.

Tikmēr pašas amatpersonas uzsvēra, ka liegums viņiem iebraukt Krievijā saistāms ar nepatiku pret viņu profesionālo darbību. Tas ir mēģinājums ietekmēt valsts valodas un mediju politiku.

Valsts valodas centrs ieņem stingru pozīciju valsts valodas jautājumā un ir pret divvalodību, savukārt Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome ir vairākkārt pieņēmusi lēmumus, ar kuriem ierobežota Krievijā radītā televīzijas satura pārraidīšana Latvijā.

Abas amatpersonas uzsvēra, ka viņu profesionālo darbību sankcijas neietekmēšot un Krieviju abi apmeklēt nemaz neplāno.

“Ja vēl līdz Krimas okupācijai un karam Austrumukrainā varēja būt kādas ilūzijas, un, protams, tur ir pietiekami daudz kulturālu lietu, ko redzēt, tad tagad es domāju, ka vienkārši tas nav iespējams. Un nav pieņemams uz turieni braukt,” norādīja Valsts valodas centra direktors Baltiņš.

Savukārt NEPLP priekšsēdētājs Āboliņš sacīja: ”Es Krievijā neesmu bijis aptuveni desmit gadus. Man nav nekādu plānu doties uz Krieviju. Un šādi Krievijas Federācijas lēmumi nekādā veidā neietekmēs ne manu, ne NEPLP darbu. Iespējams, tuvākajā laikā sekos vēl kādi lēmumi Latvijas informatīvās telpas aizsardzībā.”

Kopā Krievija ieceļošanas liegumu piemērojusi astoņām augsta līmeņa Eiropas Savienības dalībvalstu un institūciju amatpersonām. Šo Krievijas lēmumu jau nosodījuši vairāki Eiropas Savienības līderi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt