Arī Voika neturpinās darbu Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sabiedriskajā komisijā

Bijusī „Sabiedrības par atklātību – Delna" padomes priekšsēdētāja Inese Voika nolēmusi atkāpties no Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas sabiedriskās komisijas locekļa amata. Līdz ar to par atkāpšanos līdz šim paziņojuši trīs komisijas dalībnieki.

„Šajā procesā, kāds tas izveidojies, nav iespējams īstenot komisijai uzticētos uzdevumus. Tāpēc ir nepieciešams jauns sākums, lai komisijas darbu izveidotu tā, ka tas radītu uzticību un pārliecību sabiedrībā, ka tā varēs sasniegt savus mērķus," presei izplatītajā paziņojumā skaidro Voika.

Voika atzīst, ka ir pieļāvusi kļūdu, atbalstot sasteigtu un nepārdomātu procesu. „Tas ir jālabo, vispirms veidojot komisijas darba pamatus - likumisko mandātu un uzdevumu, no kā tālāk izrietēs nepieciešamība pēc komisijas locekļu kvalifikācijas un prasmēm," norāda Voika.

Līdzšinējā komisija bijušā Satversmes aizsardzības biroja vadītāja Jāņa Kažociņa vadībā izpelnījās asu sabiedrības nosodījumu par komisijas sagatavoto izdevumu tāmi. Kažociņš trešdien paziņoja par atteikšanos no komisijas vadītāja amata.

Savukārt ceturtdien pārtraukt darbu komisijā nolēma uzņēmēja Baiba Rubesa.

Sākotnēji komisijas sastāvā bija tās priekšsēdētājs Kažociņš, uzņēmēja Rubese, „Delnas" vadītāja Voika, kā arī pensionētā tiesnese Ināra Šteinerte.

Neilgi pēc traģēdijā Zolitūdē, kur zem sagruvušā veikala „Maxima" jumta dzīvību zaudēja 54 cilvēki, „Delna" vērsās pie valdības, mudinot veidot traģēdijas cēloņu izvērtēšanas sabiedrisko komisiju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti