«Klaidonis» «Pērkons», «Carnival Youth» – koncerti, darbnīcas un izrādes apkaimes svētkos Zolitūdē un Čiekurkalnā

Sestdien, 29. jūlijā, ar daudzveidīgiem koncertiem, radošajām darbnīcām, teātra izrādēm bērniem Zolitūdē un Čiekurkalnā tiks atzīmēti apkaimes svētki, informēja Rīgas domē.

Rīgas "Drosmes un prieka vasara" šogad izceļ katras apkaimes unikalitāti. Zolitūdes apkaimē 20. gadsimta sākumā līdz pat Pirmajam pasaules karam atradās hipodroms. Tāpēc par Zolitūdes simboliem pilsētas noformējumā izvēlēts zirgs un hipodroma ēkām raksturīgie elementi. Savukārt par Čiekurkalna atpazīstamības zīmi kļuvis 1912. gadā projektētais arhitekta Vilhelma Bokslafa ūdenstornis, kas atrodas Gaujas ielā 21. Tas ir Rīgas lielākais ūdenstornis, kas arhitektoniski veidots jūgendstilā. Pie tā aug arī viena no staltajām Čiekurkalna priedēm. Čiekuriem bagātās priedes arī devušas nosaukumu šai apkaimei.

Apkaimju simboli izvēlēti sadarbībā ar Apkaimju iedzīvotāju centriem, un to dizaina autors ir mākslinieks Valters Kalsers.

Pasākumi Zolitūdes apkaimē

Zolitūdes apkaimes svētki norisināsies pie Ziemeļvalstu ģimnāzijas. No pulksten 12.00 līdz pat 22.00 uz skatuves sagaidāmas daudzveidīgas norises – izrādes ģimenēm un bērniem, koncerti, kuros skanēs gan franču mūzika, gan rokenrols, latviešu un pasaules hiti, kantri mūzika, savukārt noslēgumā iedzīvotājus iepriecinās deju vakars.

Svētku teritorijā būs spēka un veiklības atrakciju zona, notiks plenērs, kā arī tematiskas radošās darbnīcas, kuru saturs būs saistīts ar dažādām leģendām par Zolitūdes apkaimes vēsturi. Līdztekus darbosies apkaimju telts, kurā plānotas diskusijas un sarunas par apkaimes aktualitātēm un nākotnes vīzijām.

Skatuves programmā pulksten 12.00 paredzēta teātra izrāde bērniem "Kur kaijas ziemo", pulksten 13.00 teātra izrāde bērniem "Kartonstāsti", pēc tam pulksten 14.00 grupas "Kopā reti esošu draugu organizācija jeb K.R.E.D.O." koncerts, tam pulksten 15.00 sekos Andra Ērgļa koncerts. Ap pulksten 16.00 uz skatuves kāps grupa "Klaidonis".

Savukārt pulksten 17.00 paredzēts Laimja Rācenāja, Diānas Pīrāgs un "Le Petit Paris" koncerts un pulksten 18.00 uzstāsies dziedātāja Elza Rozentāle. Vakara koncertprogrammu pulksten 19.00 turpinās grupa "Tirkiz band" un pulksten 20.00 paredzēts Ivara Pētersona koncerts. Skatuves kultūras programmu pulksten 21.00 noslēgs Katrīnas Dimantas un grupas "Folk kardio" priekšnesums.

Pasākumi Čiekurkalna apkaimē

Ikviens ir aicināts piedzīvot priekpilnus mirkļus un baudīt daudzveidīgus koncertus Čiekurkalna apkaimē – Čiekurkalna krustcelēs, kur jau no pulksten 12.00 svētku apmeklētājiem būs iespēja satikties ar draugiem un iepazīties ar kaimiņiem, baudīt laiku kopā ar ģimeni. Pasākumā apmeklētāji varēs apmeklēt grupu "Carnival Youth" un "Pērkons" koncertus, dziedāt un dejot kopā ar "Rīgas Latviešu biedrības kopienu "Rīgas Danči"", piedalīties aktivitātēs visas dienas garumā – griezties karuselī, piedalīties radošās un izzinošās darbnīcās un mākslas plenērā.

Šajos svētkos ikviens aicināts viesoties Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra teltī, tuvāk iepazīties un aprunāties ar apkaimju koordinatoriem, kuri savas pūles velta tam, lai apkaimi padarītu par labāku, drošāku un patīkamāku vietu dzīvošanai. Kaimiņiem būs iespēja kopīgās sarunās spriest par to, kas Čiekurkalnā pēdējos gados ir mainījies un ko ir iespējams izmainīt pašu spēkiem.

Svētku kulminācijā koncertu sniegs rokgrupa "Pērkons", kuras dziesmas ir kļuvušas par latviešu tautas dziesmām, tādēļ ikviens tiks aicināts dziedāt līdzi svētku dalībnieku un apmeklētāju kopkorī.

Uz Čiekurkalna apkaimes svētkiem tiek aicināti cilvēki no tuvām un tālākām Rīgas apkaimēm, no visas Latvijas.

Citi Rīgas vasaras kultūras programmas pasākumi šonedēļ

Prieka mirkļu parkos Vērmanes dārzā, Nordeķu parkā un kultūrtelpā "Strops" visas nedēļas garumā norisināsies dažādi pasākumi, skanēs koncerti, notiks kino vakari un izstādes.

Notiks arī zaļumballe Āgenskalnā, pasaules mūzikas festivāls "Porta", tiks organizētas ekskursijas gidu pavadībā, šaha diena Kalnciema kvartālā un izskanēs dažādi koncerti.

Vērmanes dārzā 27. jūlijā tiks piedāvāta īpaši bērnu auditorijai veidota koncertprogramma, kuras pamatā ir populārāko latviešu animācijas un pilnmetrāžās filmu mūzika. Tajā skanēs jau par zelta klasiku kļuvušās Imanta Kalniņa dziesmas no tādām animācijas filmām kā "Zaķīšu pirtiņa", "Zelta sietiņš" un "Kabata", Zigmara Liepiņa mūzika no cikla "Pasaciņas" un Imanta Zemzara mūzika no animācijas filmas "Fantadroms". Izskanēs arī mūzika no spēlfilmas bērniem "Sprīdītis".

Koncertprogrammu veidojuši un izpildīs – Kristīne Pāže, Didzis Bardo, Rinalds Maksimovs un Krists Krūzkops. Paši mūziķi iejutīsies dažādos multfilmu tēlos. Programma esot veidota, lai tā būtu saistoša visai ģimenei.

Savukārt Nordeķu parka 29. jūlija programmas tēmas saistītas ar apkaimes iedzīvotāju stāstiem un to iemūžināšanu ar dokumentālā kino palīdzību. Notiks jauno fotogrāfu radīto apkaimes iedzīvotāju portretu izstādes atklāšana, fiksējot apkaimes šodienu. Māksliniece Ieva Putniņa aicinās koprades darbnīcā veidot jaunu vides mākslas objektu no lietām, kas iepriekšējos gados rotājuši Rīgas pilsētvidi.

Veicinot zināšanu un pieredzes apmaiņu, kā arī savstarpēju iepazīšanos, brīvā gaisotnē norisināsies sarunas ar vietējiem apkaimes ikdienas ekspertiem. Pievakarē koncertu sniegs džeza dziedātājas Kristīnes Prauliņas trio, un vēlāk notiks kino programma, kas atainos Iļģuciema vēsturi un šodienu. Vakaru Nordeķu parkā noslēgs Jaunā Rīgas teātra aktrises un režisores Elitas Kļaviņas dokumentālā filma "Iļģuciema māsas", kas tapusi sadarbībā starp Jaunā Rīgas teātra aktieriem un Iļģuciema cietuma ieslodzītajām, kā arī Katrīnas Tomašickas dokumentālā filma "Uzlūdz dāmas" par senioru mīlestības meklējumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti